У четвер музеї та галереї Праги відкриються для безкоштовного відвідування

Акція відбудеться з нагоди Міжнародного дня музеїв.

У четвер музеї та галереї Праги відкриються для безкоштовного відвідування

Найближчого четверга, 18 травня жителі та гості Праги зможуть безкоштовно відвідати значні музеї та галереї Праги. Акція відбудеться з нагоди Міжнародного дня музеїв. Вона поширюється на всі категорії відвідувачів, зокрема на іноземців, пише vinegret.cz.

1) Плату за вхід скасують майже всі відділення Національного музею. Безкоштовно можна буде відвідати (на кліку на назву завантажиться сторінка з адресою та графіком роботи конкретного об'єкта):

-   історична та нова будівля музею на Вацлавській площі ;

-   Національна пам'ятка на Віткові ;

-   музей чеської музики ;

-   музей Бедржиха Сметани ;

-   музей Антоніна Дворжака ;

-   музей азіатських, африканських та американських культур імені Напрстка :

-   етнографічний музей :

2)   Крім того, безкоштовно можна буде відвідати чотири відділення Національної галереї у Празі.

З 10:00 до 18:00 на гостей чекатимуть наступні експозиції:

Staří Mistři I (Schwarzenberský palác)

Staří Mistři II (Šternberský palác)

Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200⁠–⁠1550 (Klášter sv. Anežky České)

1796⁠–⁠1918: Umění dlouhého století (Veletržní palác)

1918⁠–⁠1938: První republika (Veletržní palác)

1956–1989: Architektura všem (Veletržní palác)

3)  Цього дня безкоштовно оглянути можна буде й експозицію Національного сільськогосподарського музею (Národni poľnohospodárske muzeum), у тому числі забратися на дах будівлі з гарним краєвидом на Прагу.

На гостей чекатимуть з 09:00 до 17:00 за адресою Kostelní 1300/44, Praha 7.

4)   З нагоди свята Національний технічний музей (Národni technické muzeum) знизить вартість квитків з 280 до 80 крон. Відвідувачі зможуть детально познайомитись з автомобілями, мотоциклами, поїздами та іншою технікою часів першої республіки. Музей набагато цікавіший, ніж це може здатися на перший погляд.

На гостей чекатимуть з 09:00 до 18:00 за адресою Kostelní 42, Praha 7.

5)  За символічну 1 крону можна буде відвідати всі об'єкти під керуванням Галереї міста Праги. Повний їх список, до якого входить і Тройський замок, можна переглянути за цим посиланням.

6) Для безкоштовного відвідування відкриються всі об'єкти Міського музею Праги (Muzeum města Prahyhy). І хоча головна його будівля зараз перебуває на реконструкції, інші об'єкти теж цікаві. Повний їх список можна  знайти тут.

7)  Безкоштовним буде вхід на всі виставки Музею декоративного мистецтва (Umeleckoprůmyslové museum v Praze), у тому числі в красивій історичній будівлі музею, яка нещодавно відкрилася після реставрації. Адреси та графік роботи об'єктів можна переглянути тут.

8)  У четвер свої двері для гостей відчинить Музей поліції Чехії (Muzeum Policie ČR), розташований за адресою Ke Karlovu 453/1, Praha 2. Його можна буде відвідати з 10:00 до 17:00 (докладніше тут).

9)  До акції приєднається Національний педагогічний музей (Národní pedagogické muzeum). Він знаходиться за адресою Valdštejnská 161/20, Praha 1.

На гостей чекають з 10:00 до 17:00. Інформацію про експозицію музею можна   подивитися тут.