У неділю у Празі пройде парад легендарних чеських трамваїв

Відвідувачі зможуть оглянути п'ять історичних та чотири сучасні модифікації трамваю T3.

У неділю у Празі пройде парад легендарних чеських трамваїв

Найближчої неділі, 20 листопада, Транспортне підприємство Праги проведе парад трамваїв Tatra T3 різних модифікацій. Акцію приурочено до 60-річчя від дня виходу на празькі вулиці перших вагонів цієї легендарної моделі, повідомляє vinegret.cz.

Акція розпочнеться о 14:00 на зупинці Na Knížecí розташованій на вулиці Za Ženskými domovy поряд із будівлею колишнього заводу Tatra Smíchov. Там відвідувачі зможуть оглянути п'ять історичних та чотири сучасні модифікації трамваю T3.

Близько 14:30 розпочнеться сам парад трамваїв. Вони проїдуть один за одним за маршрутомNa Knížecí – Anděl – Újezd – Malostranské náměstí – Mánesův most – Národní divadlo – Lazarská – Václavské náměstí – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Špejchar.

Трамваї Tatra T3 випускалися чеським підприємством ČKD Praha з 1960 по 1999 рік. Усього було вироблено понад 14 тис. вагонів. Це один із наймасовіших серійних трамваїв в історії людства. В основному вони використовувалися в Чехословаччині та СРСР. В обмежених кількостях трамваї цієї моделі також поставлялися до інших країн соціалістичного блоку – НДР, Румунії та Югославії.

Модернізовані версії T3 продовжують використовуватися до сьогодні. У Празі вони є улюбленими символами міста і сакладають приблизно половину всього рухомого складу.