У п'ятницю на Карловому мості Праги відбудеться святомартинська хода

Воно відбудеться 11 листопада рівно о 11:11.

У п'ятницю на Карловому мості Праги відбудеться святомартинська хода

Святий Мартін проїде знаменитим Карловим мостом на білому коні. Супроводжуватимуть його римські воїни, музиканти, вуличні артисти та інший почет у тематичних вбраннях. Подивитися на процесію запрошуються усі охочі, пише vinegret.cz. .

Хода розпочнеться від 11 опори моста (від Малостранської вежі) та завершиться на площі Хрестоносців (Křižovnické náměstí). Там відкриють невеликий святомартинський ринок, який працюватиме до 18:00.

Протягом усього дня гості також зможуть безкоштовно оглянути експозицію Карлового мосту, розташованого на тій самій площі.

Зазначимо, востаннє святомартинська хода проходила на Карловому мосту далекого 2010 року.

День святого Мартіна щорічно відзначається у Чехії 11 листопада. У це свято по всій республіці традиційно запікають гусака та рівно об 11:11 відкривають перші пляшки молодого вина, які називають святомартинським (Svatomartinské víno).

Традиція виникла у XVIII столітті за правління імператора Йосипа II, коли на День святого Мартіна власники виноградників приходили до своїх виноробів, щоб спробувати нове вино і вирішити, продовжувати з ними договір ще на рік чи найняти інших фахівців.

Цього дня у Богемії наймитам виплачувались зароблені за сезон гроші, на які ті влаштовували гуляння.

На свято часто випадав перший сніг, тому існує вислів «Мартін приїжджає на білому коні».

Традицію готувати на 11 листопада святомартинського гусака (svatomartinská husa) пов'язують із переказом, за яким саме ці птахи заважали святому вести проповіді, то ж той у серцях сказав, що на столі вони йому куди миліші. За іншою легендою, Мартін був такий скромний, що до останнього чинив опір призначенню єпископом. Безпосередньо перед самою церемонією він сховався в гусятнику, але гуси видали його своїм реготанням і тепер відбувають покарання на жаровні.

Зазвичай птах подається з кнедликами та червонокачанною капустою. Особливо добре страва поєднується із червоним молодим вином. У свято майже всі ресторани чеської кухні пропонують спеціальне меню: закуски, супи та головні страви з гусячого м'яса, печінки та інших субпродуктів.