Чеський репер присвятив кліп війні РФ проти України

Чеський репер, музикант і поет Lipo написав пісню "Я бачу, як темніє" (Vidím, jak se stmívá) і кліп до композиції присвятив російсько-українській війні.

Чеський репер присвятив кліп війні РФ проти України

Пісня “Бачу, як темніє” розповідає людську мікроісторію на тлі непередбачуваних історичних подій. Приспів до композиції виконав музикальний продюсер ODD (Ондржей Туртак). А відеокліп, який зняв сам музикант Lipo (Йонаш Червінка), стосується російсько-української війни. Lipo повідомляє про свій четвертий сольний альбом Příběhy, який вийде 25 листопада, пише blesk.cz.

Чеський репер Йонаш Червінка розповів, що саме війна РФ проти України стала імпульсом, який надав фінальної версії пісні, яка була в розробці. “Я довго працював над текстом. На початку російської агресії в Україні ми з гуртом провели репетицію і вперше спробували зіграти пісню разом. Як музикант, я маю алергію на те, як голлівудські фільми спрощено зображують створення пісень. Але якщо я коли-небудь відчував цю колективну творчу силу, то це було саме в цей момент”, – каже він.

За його словами, пісня про розлуку двох людей в цей момент раптово набула зовсім іншого виміру. “У ті дні ми бачили обличчя українців, які втікали до нас від війни. Але в мене були перед очима й ті, хто повертався додому допомагати. Хоча я знав, наскільки важкою є ця тема, я ніколи не хотів відступати від цього початкового почуття та свого наміру зобразити це”, – пояснює Lipo.

Зйомки відбувалися на території колишнього військового комплексу Ralsko, де до 1991 року перебували радянські війська. Крім того, поблизу цього місця виросли відомі українські боксери брати Клички. Щоби краще зрозуміти відеокліп, його переклали українською мовою відомі перекладачі Ріта Кітлерова та Інна Біланин. Крім того, розпочинається відео з того, як головний герой, який невдовзі поїде на війну, читає “Кобзар” Тараса Шевченка. А також можна помітити й інший символ України – це гілка калини на полі бою.