"Ніч музеїв": суботня програма у Братиславі

У столиці Словаччини частина закладів працюватиме до опівночі.

"Ніч музеїв": суботня програма у Братиславі

Друга субота травня за щорічною традицією як у Словаччині, так і в більшості країн світу буде присвячена музеям, галереям та іншим культурним установам у рамках Міжнародного дня ​​музеїв.

Саме 13 травня вже в дев'ятнадцяте культурні заклади країни відчинять свої двері для людей до пізньої ночі у рамках загальноєвропейської акції "Ніч музеїв та галерей".

Відвідувачі матимуть можливість побачити цікаві виставки, авторські інтерпретації, творчі майстерні, анімації, тури та інші програми в понад 100 місцях Словаччини, пише sme.sk.

Близько 40 музеїв та галерей столиці

Культурні інституції по всій країні традиційно співпрацюватимуть у презентаційній діяльності, тому частина закладів пропонуватиме як безплатний, так і платний вхід для відвідувачів вартістю 5 євро (для дітей до 12 років включно, пенсіонерів старше 70 років та осіб з інвалідністю вхід безплатний). Суму необхідно буде заплатити у першому відвіданому музеї чи галереї, всі інші заклади таким чином будуть безоплатними до завершення акції.

На офіційному сайті події www.nmag.sk включені усі 8 регіонів країни, де можна побачити комплексну програму для кожного закладу.

У Братиславському регіоні в акції 13 травня візьмуть участь понад 40 музеїв і галерей. Історичні музеї відкриються також у Братиславському граді, замку Червоний Камінь (Červený Kameň), долучаться й міські музеї в Пезінку та Сенці. Зупинимося на декількох місцях у столиці.

BIBIANA, міжнародний артхаус для дітей

(15:00 - 22:00, Panská 41)

У рамках заходу Lebo kava в BIBIANA на відвідувачів чекає насичена кавова програма.

Читання про каву, читання з кави за допомогою спеціального словника, малювання кавою чи моделювання кавою та різноманітні воркшопи розпочнуться о 15:00.

За чашкою доброї кави дорослі учасники познайомляться з найкрасивішими книгами Словаччини.

Щогодини, починаючи з 15:00 й до 21:00 включно пройде читання з найкрасивіших книжок Словаччини для дітей.

Вхід вільний.

Галерея Недбалка (Galéria Nedbalka)

(13:00 - 22:00, Nedbalova 17)

Галерея Nedbalka вшосте відкриє вулицю Дажднікова у Братиславі 13 травня о 13:00, тож ви також маєте можливість стати туристом у своєму місті. Цього року Dáždniková ulica натхненна чудовою роботою Ладіслава Ґудерна "Повітряні кулі" 1979 року.

Після відкриття вулиці щогодини у галереї відбуватимуться різноманітні дитячі творчі майстерні та екскурсії. О 20.00 пройде коментована екскурсія українською мовою експозицією словацького сучасного мистецтва.

На території кафе буде створена дитяча творча студія, яка працюватиме з 13:00 до 23:00. Останній вхід 22.30 год. Одноразовий вхідний внесок - 5 євро.

Mirbachov palác – Pálffyho palác

(15:00 - 24:00, Františkánske námestie 8-11, Ventúrska, 811 01)

Галерея міста Братислави знову візьме участь у заході зі своєю різноманітною програмою, яка проходитиме в палацах Мірбах і Пальфі. Організатори підготували або обмежені за часом програми, або короткі періодичні зустрічі з лекторами. Ворота палаців відкриваються вже о 15.00 і залишаються відкритими до півночі.

У палаці Мірбах ви знайдете виставку "Дивись, Прешпорок!" та воркшоп в Atelier GMB з лекторами. Приходьте та зробіть свій графічний принт у техніці ліногравюри. Організатори запрошують також на нічну на нічний обмін книгами у подвір'ї палацу. У співпраці з Bratiska ви зможете придбати нову графіку із серії Nábrežie Bratislava в касах палацу Мірбах.

Вхід - 5 євро.

SNM-Археологічний музей

(10:00 - 23:00, Žižkova 12)

Музей археології пропонує різноманітну програму як для дорослих, так і для дітей.

 • З 10:00 - 15:30 - Творчі майстерні на подвір'ї для сімей з дітьми на тему Єгипетських імен, учасники виготовлятимуть медальйон з ієрогліфічним ім'ям.
 • 10:00 - 16:00 - продаж археологічних сувенірів (копії відомих археологічних знахідок зі Словаччини у вигляді коштовностей та пам'ятних речей, виробник František Engel)
 • 11:00, 13:00, 15:00 - показові виступи групи фехтувальників "Святогір" на подвір'ї АМ.
 • 10:00 – 16:00 – гра "Археолог" в археологічній пісочниці.
 • 10:00 – 15:30 – гра римських легіонерів та середньовічних лицарів.

Вхід - 5 євро.

Музей транспорту (STM-Múzeum dopravy)

(10:00 - 22:00, Šancová 1/B)

Братиславський музей транспорту цьогоріч пропонує відвідати екскурсії постійними виставками з новими інтерактивними елементами - функціональну модель парової машини, нову модель залізниці, презентацію макетів локомотивів та вагонів на макетній колії розміру G (колія колії 45 мм).

А також у рамках 100-річчя Дунайського плавання пропонує відвідувачам можливість ознайомитися з історією судноплавства на Дунаї.

Представлені старовинні документи, цікава техніка, якорі різних типів, поршень від корабельного двигуна, радіостанції та уніформа моряків. Виставку супроводжуватимуть колишні човнярі, які з радістю розкажуть вам про свій особистий досвід та досвід плавання.

І малим, і дорослим сподобається дивитися на унікальні моделі кораблів, що плавали під своїм прапором.

Вхід - 5 євро.

Безплатний вхід пропонують:

 • Галерея просто неба Záhrada (10:00 -22:00, Gorazdova 42),
 • Військово-історичний музей Союзу відставних військових ген. М. Р. Штефаніка (19:00 24:00, Detvianska 12),
 • Slovakiana+Школа дизайну (15:00-20:00, Národné osvetové centrum, Nám. SNP 12),
 • Музей поліції (13:00-19:00, Gunduličova 2),
 • Університетська бібліотека у Братиславі (15:00 - 24:00, Michalská 1),
 • Музей води (6:30 - 20:00, Devínska cesta 1),
 • Музей словацького дизайну (18:00 - 18:45, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10),
 • Kunsthalle Bratislava (добровільний вступ, 12:00 - 19:00, Námestie SNP 12),
 • Осередок виробництва народної творчості (ÚĽUV, 14:00 – 20:00, Obchodná 64).

Громадський транспорт

Організатори акції у співпраці з Братиславською транспортною компанією (DPB) та Музеєм залізниці СР підготували спеціальний транспорт, який курсуватиме до окремих місць суботньої події. Історичний міський транспорт з’єднає окремі музеї та галереї, а шанувальників залізниці перевозитимуть паровозом та автопоїзд традиційними маршрутами столиці.

Щоб забезпечити комфортні подорожі для всіх відвідувачів протягом суботи DPB збільшить кількість міського транспорту столиці на окремих лініях 4, 9, 70, 72, 88.

Також компанія запустить історичні транспортні засоби на трамваї лінії А, які курсуватимуть кільцевим маршрутом через центр міста з 16:00 до 23:00 з інтервалом у 30 хвилин.

Трамваї T2 і T3 зупиняються на таких зупинках: Jesenského, Centrum, Mariánska, Americké nám., Blumentál, STU, Vysoká, Poštová, Kapucínska, Chatam Sófer, Most SNP.

Подорожі історичними потягами

Крім історичних трамваїв містом їздитимуть й паровози - дообідній та вечірній, якими можна буде дістатися до Залізничного музею Словацької Республіки (працюватиме з 11:00 до 20:00).

Паровоз на ім’я "Мазутка" курсуватиме до обіду на лінії: Братислава-Петржалка – Головний вокзал Братислави – Залізничний музей Братислави схід.

Вечірній маршрут: Залізничний музей Східна Братислава - Головний вокзал Братислави - Братислава-Петржалка - Братислава-Рача - Залізничний музей Східна Братислава.

Між двома маршрутами в обідній час курсуватиме також й трансфер на ім'я "Túlavá", історичний автопоїзд їхатиме між Залізничним музеєм і головним вокзалом Братислави.

Розклад відправлень можна побачити нижче.