- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
43 євро на годину: де в Німеччині найбільше платять за робочий час
Витрати на робочу силу у Гамбурзі були найвищими у 2020 році серед 16 земель і становили 42,85 євро за відпрацьовану годину.
Робочий час у Німеччині коштує дорого. Але найбільше платять за робочий час в Гамбурзі. Роботодавцям міста доводиться платити співробітникам особливо багато: майже 43 євро на годину. В інших федеральних землях робочий час коштує дешевше.
Витрати на робочу силу у Гамбурзі були найвищими у 2020 році серед 16 земель і становили 42,85 євро за відпрацьовану годину. Про це свідчать дані Федерального статистичного управління.
Але в деяких землях ціна робочого часу, зрозуміло, значно нижча. Наприклад, найнижчі витрати на робочу силу зафіксовані в Мекленбурзі-Передній Померанії. Сума за відпрацьовану годину в середньому склала 29,27 євро.
Тим часом година робочого часу в середньому по Німеччині коштує 37,17 євро. Проте регіональні відмінності більше не є «переважно відмінностями між Сходом та Заходом», пишуть статистики. Існують 3 групи земель, кожна з яких має однаково високу вартість робочої сили.
Витрати на оплату праці найвищі в Гессені, Баден-Вюртемберзі, Баварії та містах-землях Гамбурзі, Берліні та Бремені.
Середній рівень оплати праці утворюють землі Шлезвіг-Гольштейн, Нижня Саксонія, Північний Рейн-Вестфалія, Рейнланд-Пфальц та Саар.
У 2020 році вартість робочої сили була найнижчою у східнонімецьких землях. Серед них: Бранденбург, Мекленбург-Передня Померанія, Саксонія, Саксонія-Анхальт та Тюрінгія.
Крім того, також є чіткі відмінності в залежності від галузі. Згідно з дослідженням, найнижчі витрати на робочу силу спостерігаються в секторах, де багато працівників, які низько оплачуються. Наприклад, гастрономія (20,57 євро), розміщення у готелях та готелях (21,46 євро) та «обслуговування будівель» (Gebäudebetreuung). Крім того, сюди також входять садівництво та ландшафтний дизайн (21,90 євро).
А ось витрати на робочу силу були у тричі вищими на коксувальних та нафтопереробних підприємствах (66,68 євро). Також високо оплачується праця на теле- та радіомовленні (74,51 євро). Однак тут впадає у вічі висока частка витрат на оплату праці, яка йде до пенсійного фонду. Наприклад, роботодавці у секторі «коксохімічних заводів та нафтопереробки» відраховували в середньому 13,9% від зарплати працівника до пенсійної системи. У теле- та радіомовленні – навіть 20,1%. У роздрібній торгівлі, наприклад, до пенсійного фонду йде лише 0,4% від зарплати працівника.