Через незнання мов українським біженцям складно влаштуватися на роботу в ЄС

Більшість працевлаштованих українських біженців знаходять у Європі низькооплачувану роботу, стаючи домробітницями, офіціантками та доглядальницями.

Через незнання мов українським біженцям складно влаштуватися на роботу в ЄС

Через 5 місяців після початку війни лише деякі українські біженці знайшли роботу в Європі. Про це пише Associated Press.

Як зазначає видання, одними з основних причин такого стану речей є незнання біженцями мов країн, які їх приймають, а також відсутність визнання українських дипломів.

«Окрім мовних бар'єрів, кваліфікованим працівникам з України часто не вистачає документів, що підтверджують їхню професійну кваліфікацію, щоб отримати більш високооплачувану роботу. Їхні дипломи можуть не визнаватися в країнах, що приймають, а це означає, що багатьом доводиться проходити мовні та навчальні курси, перш ніж вони зможуть знайти можливості працевлаштування», – пише AP.

У нещодавньому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку, в якому розглядається потенційний вплив українських біженців на робочу силу ЄС, прогнозується, що воно буде приблизно вдвічі більшим, ніж вплив припливу біженців із Близького Сходу у 2014–2017 роках.

За оцінками дослідження, в Чехії, де найнижчий рівень безробіття в Європі, до кінця року працевлаштується найбільше українців, збільшивши загальну кількість працюючих на 2,2%. За нею слідують Польща та Естонія. За даними дослідження, до європейської робочої сили загалом додадуться близько 1,2 мільйона співробітників з України, переважно у сфері послуг.

Як пише AP, більшість працевлаштованих українських біженців знаходять у Європі низькооплачувану роботу, стаючи домробітницями, офіціантками та доглядальницями. При цьому їхня колишня кваліфікація та місце роботи в Україні не відіграють істотної ролі через незнання мови.