- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Чи реально купити нову квартиру у Чехії? В яких країнах дешевше
Серед найбільш доступних європейських міст Рим і Осло.
Щоб купити власну нову квартиру у Чехії потрібно в середньому 13 річних зарплат брутто (якщо точно, то зарплата за 13 років та 3 місяці). Це найбільше з усієї Європи. Водночас за цим показником Прага є другим найменш доступним європейським мегаполісом після Амстердама. Це випливає з даних Property Index технологічної консалтингової компанії Deloitte.
Прага: скільки коштує купити та орендувати житло
Столиця Чехії, за даними Deloitte, стала трохи доступнішою. Якщо у 2023 році на нерухомість потрібно було відкладати 14 років та 3 місяці (річних нарахованих зарплат), то цьогоріч – 13,5. В Амстердамі на нову квартиру доведеться заощаджувати в середньому 15 річних зарплат (минулого року було 15,8).
За рівнем оренди житла Прага посідає 24 місце з майже 60 великих європейських міст, які досліджуються. Згідно з даними Deloitte, середня місячна орендна плата в новому житлі в столиці Чехії зросла в порівнянні з минулим роком з 14,4 євро (364 крон) до 15,9 євро (402 крон) за квадратний метр. Найдорожчими європейськими містами для орендарів є Лондон, де оренда квадратного метра коштує 33,8 євро (855 крон) на місяць. За ним йдуть Дублін, Париж і Барселона. На протилежному кінці шкали знаходяться міста Греції, Болгарії, Італії та Румунії.
Зарплати європейців
Що стосується місцевих зарплат, то Данія, Норвегія, Італія та Румунія є найдоступнішими країнами — що стосується покупки нового житла. Серед найбільш доступних європейських міст Рим і Осло. Тамтешнім мешканцям для придбання житла потрібно менше, ніж у вісім середніх річних зарплат. За ними йдуть Загреб, Варшава, Копенгаген і Любляна.
У Чеській Республіці середня ціна нових квартир зросла більш ніж на 9% у порівнянні з минулим роком до 4112 євро (104 000 крон) за квадратний метр.
Найдорожчі нові квартири з досліджуваних країн в Ізраїлі, де квадратний метр коштує в середньому 5439 євро (137 600 чеських крон), і в Австрії. На іншому кінці шкали цін знаходиться Боснія і Герцеговина, де зафіксована найнижча середня ціна нових квартир – 1315 євро (33300 крон) за квадратний метр. Далі слідують Греція та Румунія.
За даними Deloitte, іпотека в Чехії займає п’яте місце в Європі. У Польщі найвищі ставки по іпотеці, у Болгарії — найнижчі. За кількістю зданих нових квартир Чехія посідає десяте місце серед 20 досліджуваних країн. Найбільше будують в Ірландії, найменше в Боснії та Герцеговині.