Де українцям шукати роботу у Великій Британії

Майже половина біженців вже працевлаштовані в країні.

Де українцям шукати роботу у Великій Британії

Наразі у Великій Британії перебуває понад 160 000 біженців з України. Такі дані нещодавно оприлюднив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко. Він також додав, що 42% біженців вже працевлаштовані в країні.

Українці, які отримали тимчасовий захист у Сполученому Королівстві, мають доступ до ринку праці, освітніх та медичних послуг.

Де шукати роботу?

Спершу рекомендуємо звернутися до відділів Jobcentre Plus, які знаходиться в багатьох містах країни. Працівники центру допомагають біженцям з пошуком роботи, складанням резюме та додатковим професійним навчанням.

Також біженцям рекомендують звернутися до Національної служби кар’єри щодо консультації – шукайте вакансії, оцініть власні навички та знайдіть курси для підвищення кваліфікації.

Шукати вакансії й розсилати резюме можна також на спеціальних сайтах:

• Job Aid Ukraine;

 helpukrainians.jooble.org;

• jobs4ukr.com;

• Indeed.co.uk;

• glassdoor.co.uk.

При чому на ринку праці є пропозиції, які не вимагають знати англійську мову. Наприклад, можна працювати асистентом фотографа, збирати фрукти та ягоди чи сортувати речі. Але шоб отримати пропозицію роботи в офісі чи галузі обслуговування, необхідно вільно володіти мовою.

Мінімальна зарплата для осіб старших за 23 роки – 9 фунтів стерлінгів за годину. Найменше заробляють стажери й неповнолітні – до 6,50 фунтів. Суму «мінімалки» переглядають щороку у квітні.