Франція очікує на повне припинення поставок російського газу

Уряд Франції буде готуватися до припинення поставок російського газу. Про це заявив міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер

Франція очікує на повне припинення поставок російського газу

Уряд Франції буде готуватися до припинення поставок російського газу.

Про це заявив міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, повідомляє Reuters.

"Давайте готуватися до припинення поставок російського газу. Сьогодні це найбільш ймовірний сценарій", - заявив він.

"Потрібно підготувати плани зниження навантаження, ми цим займаємося. Це означає ретельне вивчення кожної компанії, кожної сфери зайнятості, того, які компанії повинні скоротити споживання енергії, а які не можуть цього зробити", - заявив міністр.

Як приклад, за словами міністра, газ надаватиметься великому виробнику будівельних матеріалів Saint-Gobain.

Бруно ле Мер зауважив, що повне припинення поставок газу з Росії сьогодні є найвірогіднішим варіантом, у зв'язку з чим Франція повинна продовжувати готуватися до цього.

Зазначимо, що до зупинки поставок російського газу готуються і інші країни ЄС. Так, Греція та Болгарія нещодавно завершили будівництво газопроводу між двома країнами.

Трубопровід довжиною у понад 180 кілометрів проходить між північно-східним грецьким містом Комотіні та болгарським містом Стара-Загора і з'єднує газотранспортні системи Греції та Болгарії. Він забезпечить цим країнам та їхнім сусідам доступ до нових мережевих з’єднань. Греція та Болгарія запустили трубопровід, щоб зменшити залежність від російського газу

Interconnector Greece-Bulgaria дозволить отримувати газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз, а також скраплений газ з різних джерел через термінали у Греції.