Французи отримають по 100 євро через високі ціни на пальне

Виплати надаватимуться тільки тим, хто заробляє менше певної зарплати.

Французи отримають по 100 євро через високі ціни на пальне

Громадяни Франції, які їздять на роботу автомобілем, матимуть право на нову схему прямих виплат у розмірі 100 євро у 2023 році.

Про це оголосила прем'єр-міністр Елізабет Борн.

Борн заявила, що виплати надаватимуться тільки тим, хто заробляє менше певної зарплати. "Це необхідно, щоб допомогти тим, хто найбільше цього потребує", - заявила Борн.

Уряд і постачальник енергії TotalEnergy втрутилися влітку, субсидуючи ціни на паливо в розмірі 30 центів за літр. Ця схема підтримки нещодавно знизилася до 10 центів і має повністю припинити свою дію наприкінці 2022 року.

"Ми продовжуємо підтримувати купівельну спроможність працюючих французів, чия залежність від автомобілів для поїздок на роботу обтяжує їхні фінанси", - сказав представник уряду Олів'є Веран.

Цей новий захід ухвалено на тлі постійно високого інфляційного тиску, який у листопаді 2022 року зріс на 6,2% у річному обчисленні.

Але це мало допоможе знизити ціни на паливо, які залишаються набагато вищими за докризовий рівень. У вівторок дизельне пальне коштувало 1,82 євро за літр, що значно нижче за пік у 2,24 євро за літр у березні 2022 року, але далеко від 1,5 євро, до яких французи звикли до російського вторгнення в Україну.

Дослідження урядового органу Dares показало, що номінальна заробітна плата з початку року зросла на 3,7% загалом по країні. Однак з урахуванням інфляції цей показник знизився до -2%.