Гроші у Чехії: курс валют, банки, обмін, банкомати

Якщо у ваших планах – обмін більшої суми ніж 1000 євро за курсом, домовитися про обмін грошей варто заздалегідь.

Гроші у Чехії: курс валют, банки, обмін, банкомати

Незважаючи на те, що Чеська Республіка з 2004 року є членом Європейського союзу, євро в якості основної валюти ще не прийняли. Однак, розмови про те, що країна перейде на євро, ведуться. Економісти не виключають, що це все ж таки станеться. 

Національною грошовою одиницею у Чехії є крона. 

Згідно курсу ЧНБ на 18 лютого 2022 року 1 євро = 24,35 CZK, 1 долар = 23,48 CZK

Вести розрахунок у магазинах, готелях, ресторанах, державних, освітніх, медичних та інших організаціях у Чехії слід у кронах.  

У країні використовують монети номіналом: 1, 2, 5, 10, 20, 50 крон. 

Банкноти в Чехії друкують у розмірі: 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 чеських крон.

Перевірити чеські гроші на «справжність» можна за допомогою мобільного додатку, розробленого Національним банком країни - Czech Money для iOS та Android. Додаток функціонує, як для монет, так і паперових грошей. 

Як обміняти гроші у Чехії

Знайти найближчий до вас пункт обміну валют можна, скориставшись цією мапою. Тут ви відшукаєте місто, де ви знаходитесь і, відповідно, найближчий до вас пункт обміну валют. Найбільше таких у Празі. 

Варто зауважити, перед тим, як йти до пункту обміну валют, слід зайти на електронну мапу та подивитися, в якому з пунктів встановлено найбільш вигідний для вас курс обміну грошей. У Чехії обмінники можуть самостійно встановлювати курс обміну валют, який може відрізнятися від оголошенного Національним Банком країни. 

Не варто обмінювати гроші в аеропорту, в готелях. Там курс буде найменш вигідним. Найбільш оптимальним варіантом залишається обмін грошей у одному з банківських відділень. Фінустанови встановлюють максимально наближений курс до курсу НБЧ. 

Перевірити реальний курс чеської крони ви можете на сайті Національного банку. 

Якщо у ваших планах – обмін більшої суми ніж 1000 євро за курсом, домовитися про обмін грошей варто заздалегідь. 

До речі, ви можете відмовитись від обмінної операції протягом 3-х годин після обміну валют у Чехії на суму до 1000 євро. Якщо для отримання місцевих грошей ви користувалися обмінним автоматом, то також маєте право відмовитися від обмінного контракту: тут терміни більші - 3 робочі дні з моменту проведення операції.

Перебуваючи у Чехії ви можете відкрити власний рахунок у банку. Залежно від потреб він може бути: 

  • Особистий щоденний банкінг: Československá obchodní banka, Česká spořitelna, Komerční banka, Fio Banka, Citibank.
  • Відкритий для ділових цілей: Československá obchodná banka, Komerční banka, Fio Banka, Moneta.
  • Міжнародний банкінг: Bis, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank CZ.

Повний перелік банківських установ можна знайти за цим посиланням. 

Як зняти гроші з банкомату

У Чехії досить багато банкоматів і проблем з їх пошуком не повинно виникати. Якщо ви плануєте знайти банкомат конкретного банку, варто зайти на його сторінку. Як правило, фінустанови позначають на мапі усі свої банкомати. Наприклад, Komerční banka.

Карта всіх банкоматів Чехії у різних містах - тут. Вибирайте потрібне вам місто, дивіться адреси та час роботи.

Важливо! Термінал або банкомат у Чехії може пропонувати вам обрати валюту для оплати. Відмовитися від конвертації не можна. У цьому випадку слід обрати місцеву валюту. Суму буде конвертовано за курсом вашого банку.

Міняти гроші з рук у людей, які підходять до вас на вулиці, не можна - такі зазвичай нав’язують недосвідченим замість крон роздруковані папірці або угорські форинти, які деякі плутають з кронами. 

Додамо, що у Чехії ви можете знімати готівку та розраховуватись у магазинах українськими банківськими картами. У цьому випадку, при здійсненні оплати карткою українського банку або знятті готівки за межами країни розрахунок суми списання залежить від валюти карткового рахунку, валюти розрахунку (долар чи євро), міжнародної платіжної системи (МПС) і валюти, в якій проводиться розрахунок або зняття готівки. Якщо у Вас є гривнева карта, то при здійсненні операцій з доларами або євро валюта конвертується за курсом банку. Якщо ж мова йде про інші валюти, то валюта операції конвертується у валюту розрахунків з МПС за курсом МПС, а далі – в гривню за курсом банку.