Інфляція у Словаччині опустилася на найнижчий рівень із початку війни

Але вона продовжує зберігати одні із найвищих темпів у єврозоні.

Інфляція у Словаччині опустилася на найнижчий рівень із початку війни

За підсумками жовтня рівень річної інфляції у Словаччині становив 7.1%. Це найнижчий показник із початку війни в Україні. За даними місцевого Статистичного управління, інфляція у країні сповільнюється вже восьмий місяць поспіль.

Головною причиною зниження рівня інфляції залишається уповільнення зростання цін на продукти харчування. За підсумками жовтня їхнє річне зростання склало 8.9%, вперше з березня 2022 року опустившись нижче за відмітку в 10%. Серед окремих продуктів найшвидше зростали ціни на хліб, крупи, рибу, цукор, кондитерські вироби та спеції. За деякими групами товарів зафіксовано зниження цін. Найсильніше подешевшали олії та жири — за рік їхня вартість знизилася відразу на 8.2%.

Ціни у категорії житла та енергетики у жовтні показали річне зростання у 5.8%. Рівень інфляції понад 10% зберігся лише у категоріях освітніх послуг, ресторанах та готелях, а також у секторі охорони здоров'я.

Інфляція у Словаччині продовжує зберігати одні з найвищих темпів у єврозоні. У ній за підсумками жовтня середнє річне зростання цін становило 2.9%.