Євростат назвав найдорожчі країни ЄС

Найвищі споживчі ціни в Ірландії, а найнижчі в Румунії.

Євростат назвав найдорожчі країни ЄС

У 2022 році в країнах ЄС найвищі споживчі ціни фіксували в Ірландії, а найнижчі в Румунії. Про це повідомляє Євростат. 

Якщо середній індекс витрат домогосподарств у ЄС взяти за 100%, то в Ірландії він склав 146%. За нею на верхівці найдорожчих країн опинилася Данія і Люксембург. Найнижчі ціни зафіксували в Румунії (57,8% від середнього по ЄС), Болгарії (58,7%) і Польщі (61,5%).

Найбільша різниця цін по країнах ЄС спостерігалася в цінах на алкоголь і тютюн. Ці товари були найдешевшими в Болгарії. Другою країною з найнижчими цінами на алкоголь і цигарки стала Польща (72,5% від середнього по ЄС), а третьою – Угорщина.

Найвищі ціни зафіксували в Ірландії. Там ціна на алкогольні та тютюнові вироби становила 216% від середнього показника у ЄС. Потім йдуть Фінляндія і Данія. Згідно з даними Євростату, така велика різниця цін у цьому товарному сегменті є головним чином результатом відмінностей в оподаткуванні.

Найдешевше проживання в готелі та харчування в ресторані у Болгарії (50,5% від середнього по ЄС), Румунії (61,3%) та Угорщині (61,7%). Натомість ці послуги найдорожчі в Данії.

Купувати одяг найбільш вигідно в Болгарії, наступні у списку — Угорщина та Румунія. Найдорожчий одяг у Данії, Швеції та Чехії. Ціни на одяг в Польщі на 10% нижчі, ніж середні у ЄС.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Польщі на фоні інших країн - низькі - 73,4% від середніх по ЄС. Однак помічається суттєва різниця між окремими продуктами. До найдорожчих в Польщі продуктів, у порівнянні з такими ж в інших країнах, належать безалкогольні напої, олія та жири, молоко, сир, яйця, хліб, м'ясо.