Ким працюють українці в Латвії та Литві й скільки отримують

Готелі, ресторани, роздрібна торгівля, будівництво, вантажоперевезення, обробка даних, деревообробка – найпоширеніші сфери зайнятості для українських біженців.

Ким працюють українці в Латвії та Литві й скільки отримують

За даними Служби держдоходів Латвії (VID), наприкінці 2022 року на латвійському ринку праці було зареєстровано 7764 мешканців України. У зарплат, які в Латвії отримують біженці, є тенденція до зростання. Дані VID також демонструють, які професії входять до десятки найпопулярніших серед українців.

Середній трудовий дохід у період із лютого по грудень 2022 року становив 862 євро брутто, а грудні 2022 року досяг 990 євро.

При цьому VID зазначає, що в розрахунок середнього трудового доходу беруться також неповні робочі періоди, наприклад, якщо співробітник розпочав роботу наприкінці місяця.

Середній дохід співробітників, які пропрацювали нормальну кількість годин або більше, становив 1193 євро брутто за період 11 місяців і досяг 1294 євро у грудні 2022 року.

З лютого по грудень 2022 року дохід 62,5% українських громадян, які працюють у Латвії, знаходився в межах від мінімальної зарплати (500 євро) до 1600 євро, а 7,3% співробітників заробляли понад 1600 євро.

Топ-10 професій та галузей, у яких працевлаштовані українці (одна людина може працювати у кількох місцях одночасно): робітник-помічник, прибиральник, працівник цеху, продавець, кухар, працівник кухні, будівельник, водій вантажівки, покоївка, співробітник торгового залу.

VID поки що не може надати інформацію про те, скільки податків заплатили громадяни України до бюджету Латвії за минулий рік, оскільки дані ще не узагальнено.

При цьому у сусідній Литві громадяни України заробляють у середньому 1061 євро на місяць. Загалом українці, які приїхали до Литви після 24 лютого 2022 року та працюють там, до кінця року виплатили до державного бюджету 40 мільйонів євро у вигляді податків. Про це свідчать дані Міністерства соціального захисту та зайнятості Литви.

Понад половина українців працездатного віку, які опинилися у Литві після початку війни, перебувають у трудових відносинах, свідчить литовська служба зайнятості.

Більшість українських біженців у Литві працює у промисловості, будівництві, транспорті та логістиці, готельному бізнесі та громадському харчуванні, а також в оптовій та роздрібній торгівлі.

Зарплата громадян України в Литві коливається від мінімальної зарплати до 2000 євро на місяць. У середньому українські біженці у Литві у грудні заробляли 1061 євро на місяць до вирахування податків. Минулого року мінімальна заробітна плата у Литві становила 730 євро на місяць.