- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Курс євро до долара впав до мінімуму за 20 років
Курс євро впав до 1,0006 долара, найнижчого рівня з грудня 2002 року.
Долар США досяг нового піку за два десятиліття по відношенню до основних валют, чому сприяли очікування подальшого агресивного підвищення ставок Федеральною резервною системою. Курс євро знаходиться поблизу 20-річного мінімуму і близький до паритету з доларом США.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Індекс долара, показник по відношенню до шести валют, з найбільшою вагою євро, виріс до 108,47, найвищого рівня з жовтня 2002 року. Курс євро впав до 1,0006 долара, найнижчого рівня з грудня 2002 року.
"Знецінення євро останнім часом, мабуть, було в значній мірі викликано переоцінкою ринком можливості більш значного спаду зростання в зоні євро, посиленого енергетичними проблемами, затягуванням війни довше, ніж очікувалося, і сумнівами щодо інструменту ЄЦБ", - йдеться в повідомленні Maybank.
Трубопровід, по якому російський газ надходить до Німеччини, газопровід "Північний потік-1", в понеділок почав щорічне технічне обслуговування, і очікується, що потік буде зупинений на 10 днів. Уряди, ринки і компанії стурбовані тим, що Росія може продовжити ремонт через війну проти України, що посилить кризу енергопостачання на континенті і потенційно прискорить рецесію.
"Вся увага буде зосереджена на тому, чи повернуться потоки російського газу по газопроводу "Північний потік - 1" після закінчення технічного обслуговування наступного тижня", - сказала Керол Конг, валютний стратег Австралійського банку Співдружності.
"Але в той же час я думаю, що побоювання з приводу можливого припинення поставок російського газу будуть продовжувати утримувати євро/долар на низькому рівні, а це, в свою чергу, буде означати, що долар продовжить зміцнюватися".
Слабкість євро була значною частиною зростання індексу долара, при цьому валюта-притулок США також підтримувалася побоюваннями з приводу зростання в інших країнах, при цьому Китай, зокрема, проводить сувору політику нульового COVID для стримування нових спалахів.
Однак, можливо, найбільшим фактором зростання долара є думка, що ФРС буде підвищувати ставки швидше і далі, ніж інші центробанки.
Очікується, що ФРС підніме ставки на 75 базисних пунктів вдруге поспіль на засіданні 26-27 липня. Ф'ючерси на фонди ФРС розраховані на підвищення базової ставки до 3,50% до березня з 1,58% в даний час. Інвестори уважно стежать за даними за споживчими цінами в США, які повинні бути опубліковані в середу.