На квартиру в Празі доведеться збирати гроші майже 17 років

Показник доступності нових квартир у столиці Чехії погіршується.

На квартиру в Празі доведеться збирати гроші майже 17 років

Щоб назбирати грошей на нову квартиру площею 70 кв. метрів рядовому жителю Праги (який отримує середню по місту зарплату) потрібно 16,6 року. І це за умови, що він відкладатиме всі зароблені гроші. Такий висновок містить нове дослідження "Індекс доступності житла", проведене великим забудовником Central Group за підсумками першого кварталу 2023 року.

Для розрахунків автори взяли ринкову вартість 70-метрової новобудови (10,85 млн крон) та зіставили її із середньою за Прагою «грубою зарплатою» (до вирахування податків), яка за даними Мінпраці становить 54.462 крони на місяць. Таким чином, щоб придбати бажану квартиру, пражанину доведеться майже сімнадцять років не лише відмовляти собі в їжі та найнеобхіднішому, а й не сплачувати податки та соціальні відрахування.

Дослідники зазначають, що в порівнянні з третім кварталом 2022 показник доступності нових квартир у Празі погіршився на 0,2 роки.

При цьому ще у 2016 році середньостатистичний пражанин міг назбирати на новобудову на шість років швидше.

Порівняно з іншими європейськими містами результат Праги також не тішить.

Наприклад, у Братиславі заробити на квартиру тієї ж площі можна за 14,7 року, у Мюнхені – за 12,5 років, у Відні – за 9,5 років, у Берліні – за 8,6 року, а у Варшаві – за 8,2 роки.