На облік у центрах зайнятості Німеччини стали 350 тис. громадян України

Із майже 900 тис. українців, які втекли від війни до Німеччини, понад 350 тис. стали на облік для пошуку роботи. Головні складнощі при працевлаштуванні - мовний бар'єр і необхідність одночасно стежити за дітьми.

На облік у центрах зайнятості Німеччини стали 350 тис. громадян України

З початку війни до Німеччини приїхало понад 870 тис. українців, з яких близько 350 тис. стали на облік у центрах зайнятості по всій країні, повідомляє RND з посиланням на дані Федерального агентства з праці (Bundesagentur für Arbeit, BA) у понеділок, 11 липня.

Загалом до Німеччини приїхало 876 461 українців, повідомили в BA. У центрах зайнятості та аналогічних державних установах зареєструвалися 353 424 осіб, у тому числі 265 тис. осіб працездатного віку. Заявки на отримання дитячої допомоги залишили 121 тис. українців, пише RND.

З початку війни було схвалено 144 тисячі інтеграційних курсів для громадян України, які приїхали - спеціальні заняття, які допомагають іноземцям освоїтися в повсякденному житті країни, вивчити мову і знайти роботу.

Складнощі при пошуку відповідних вакансій пов'язані, у тому числі з тим, що більшість кандидатів (понад 75 відсотків) - жінки, які одночасно з відвідуванням курсів мають наглядати за дітьми, йдеться у звіті BA. Іншою серйозною перешкодою роботодавці називають мовний бар'єр.

Ситуацію на ринку праці агентство називає "стабільною". "Яку довгострокову роль для ринку праці гратимуть біженці з України, залежатиме від розвитку подій та того, як довго вони залишатимуться в країні", - йдеться у звіті BA. Наплив біженців у будь-якому випадку призведе до зростання безробіття, оскільки на відміну від сирійців, що також втікли від війни, громадяни України отримують допомогу Hartz IV і мають право на інтеграцію в ринок праці, пише відомство.