Найбільше українських біженців у Латвії влаштувалися працювати у ризьких ресторанах

Здебільшого це жінки, які виїхали з країни разом із дітьми чи онуками.

Найбільше українських біженців у Латвії влаштувалися працювати у ризьких ресторанах

Сфера громадського харчування лідирує за кількістю робочих місць, які зайняли біженці з України. Зараз у ній на різних посадах працює 485 українців, серед них 224 кухарі, 189 працівників кухні, 103 офіціанти, повідомляє delfi.lv.

"Сфера харчування завжди була відкритою для людей як різного віку, так і різної національності. Тому вона дуже підходить для людей з України, які хочуть працювати та отримати нові навички. Ми як представники галузі дуже раді, що таким чином можемо зробити свій внесок у підтримку людей України", - наголосив президент Латвійського товариства ресторанів Яніс Ензіс.

Найбільше українців знайшли роботу у ризьких ресторанах. Здебільшого це жінки, які виїхали з країни разом із дітьми чи онуками.

"У нас ще до війни працювали два українські хлопці, які з початком війни вирушили назад в Україну, щоб захищати свою країну. Ми раді, що вони живі і здорові, стали героями війни і поминають Латвію добрим словом у соцмережах. Зараз у нас працюють українські жінки, які раніше не працювали у цій сфері, але швидко навчаються і з великою відповідальністю ставляться до своїх обов'язків. Українці отримують таку ж зарплату, як і решта наших працівників", — каже Лауріс Алексєєв, член правління Латвійського товариства ресторанів та шеф-кухар юрмальського ресторану "36 лінія".

Загалом у Латвії знайшли роботу 7069 громадян України. Друга найпопулярніша серед біженців галузь — будівництво, де працює 331 особа, та роздрібна торгівля, де працюють 304 особи.