- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Російський газ: Європа у зоні невідомості, – Le Monde
Німеччина та Європа сьогодні вступають у період великої невизначеності щодо імпорту російського газу, який і так останніми тижнями значно скоротився, а дуже скоро і може повністю вичерпатися.
Німеччина та Європа сьогодні вступають у період великої невизначеності щодо імпорту російського газу, який і так останніми тижнями значно скоротився, а дуже скоро і може повністю вичерпатися, пише французьке видання Le Monde.
Вранці 11 липня російський гігант «Газпром» розпочинає роботи з технічного обслуговування двох трубопроводів «Північний потік-1», через які транспортують велику кількість газу, який все ще поставляється до Німеччини, а також до кількох країн Західної Європи.
Ця десятиденна зупинка двох труб теоретично була лише технічною формальністю. Але в контексті війни в Україні та протистояння між Москвою та Заходом ніхто не може зробити ставку на майбутнє.
"Путін закриє газовий кран... але одного разу він знову відкриється?", стурбовані журналісти газети Bild.
Москва, мотивуючи рішення технічною проблемою, останніми тижнями вже скоротила постачання газу через Nord Stream на 60%, і це рішення Берлін розцінив як "політичне". В інших країнах Європи «Газпром» зробив те саме, скоротивши постачання в одні країни і повністю припинивши їх в інші.
Берлін, однак, стверджує, що з технічних причин «Газпрому» буде важко зупинити постачання через Nord Stream, оскільки газ, який експлуатується на сибірському родовищі, знаходиться під тиском і не може зберігатися вічно.
З початку війни Німеччина закрила ще один російський газопровід, який мав ось-ось запуститися - "Північний потік-2" - і докладає зусиль щодо зниження своєї залежності від російського блакитного палива, проте 35% імпорту газу надходить із Росії (за порівняно з 55% до війни). А опалення німецьких будинків завжди більш як на 50% забезпечувалося газом.
Закриття «Північного потоку-1» не тільки завдасть удару по європейській економіці. Згідно з веб-сайтом Nord Stream, газ, який надходить до Німеччини, до міста Лубмін, потім продовжує транспортуватися до Бельгії, Данії, Франції, Великобританії, Нідерландів "та інших країн". Таким чином, тривале припинення поставок посилить і енергетичну кризу, з якою Європа вже бореться, і різке зростання цін, і страх перед дуже складною зимою.