У Фінляндії тепер не вдасться заощадити, купивши алкоголь у зарубіжному інтернет-магазині

За останні 5 років кількість недоотриманих державою податків на алкоголь зросла в п'ять разів і становить близько 100 млн. євро на рік.

У Фінляндії тепер не вдасться заощадити, купивши алкоголь у зарубіжному інтернет-магазині

Держава має намір вимагати від фінських споживачів оплачувати акцизи на алкоголь, який вони купують в інтернеті.

Раніше фінська держава намагалася стягувати податки на алкоголь із іноземних мережевих магазинів, проте відсутність чіткого пункту в алкогольному законодавстві дозволяло продавцям обходити цю вимогу, пише yle.fi.

Таким чином, до держскарбниці надходили податкові збори лише з одного відсотка від всього купленого в іноземних магазинах спиртного. Податкова служба підрахувала, що за останні 5 років кількість недоотриманих податків на алкоголь зросла в п'ять разів і становить близько 100 млн. євро на рік.

Наразі іноземні магазини спиртного змінили свою систему доставки таким чином, що за виплату акцизів відповідає фінський покупець, а не продавець.

– Внаслідок контролю з нашого боку продавці змінили свою модель роботи. З законодавчої точки зору відповідальність за сплату акцизів змістилася, і тепер ми повинні перевіряти, щоб податки сплачувала правильна сторона, – заявив керівник відділу нагляду у Податковій службі Самі Пелтола.