У Єврокомісії побачили позитив від біженців із України

У Європейському Союзі покращилися показники працевлаштування та знизився дефіцит робочої сили.

У Єврокомісії побачили позитив від біженців із України

Завдяки біженцям з України в Європейському Союзі покращилися показники працевлаштування та знизився дефіцит робочої сили на європейському ринку праці. Найкраща динаміка в країнах Центральної та Східної Європи.

Про це сказав єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт, передає "Радіо Свобода".

За його словами, в 11 країнах Центральної та Східної Європи знайшли роботу понад 60% українців працездатного віку, які були зареєстровані як шукачі роботи.

"Це мало певний вплив на покращення ситуації з дефіцитом робочої сили на багатьох європейських ринках праці", – сказав Ніколя Шміт.

"Ми не маємо точної кількості щодо всіх країн-членів, тому що лише деякі з них надали нам цифри. Думаємо, що близько 1,5 мільйона українців – і це цифра станом на квітень 2023 року – підписали контракт, тобто знайшли роботу", – сказав єврокомісар.

Він послався на дані державних служб зайнятості у 19 країнах ЄС, згідно з якими станом на квітень 2023 року втікачі від війни в Україні підписали понад 1,5 мільйона контрактів у цих країнах. Станом на жовтень 2023 року ця цифра зросла до 1,87 мільйона.

Якими будуть умови і права українців на європейському ринку праці після березня 2025 року, в Єврокомісії поки що не готові відповісти, оскільки сподіваються на завершення війни в Україні. Максимальний термін дії Директиви ЄС про тимчасовий захист – три роки.