У Словаччині дешевшає житло

Падіння цін спостерігається у всіх регіонах.

У Словаччині дешевшає житло

За підсумками III кварталу 2023 року середня вартість квадратного метра житла у Словаччині склала 2440 євро. Це на 10,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Національний банк Словаччини (NBS).

За даними регулятора, зниження цін на нерухомість почалося в липні 2022 року. З цього моменту середня вартість житла у країні подешевшала в середньому на 11.8%.

«Ми зафіксували значне зниження цін на нерухомість у літні місяці, причому сильніше воно торкнулося виставлених на продаж будинків. Падіння цін відзначається у всіх регіонах», — наголошується у звіті NBS.

Порівняно з попереднім кварталом загальне зниження цін на житло становило 2.3%. Середня вартість квадратного метра в квартирах склала 2 701 євро — це на 0.4% менше, ніж наприкінці II кварталу, і на 9.4% нижче за показники минулого року. Середня ціна квадратного метра в будинках склала 1889 євро — квартальне та річне зниження склали 2.8% і 6.5% відповідно.

Серед регіонів найвищі темпи зниження цін показують Банскобистрицький та Прешовський краї, квартальне падіння у них становило 6.2%.