У Хорватії після запровадження євро мешканці почали скаржитися на зростання цін

Значне підвищення цін стосується переважно кафе, фаст-фуду, пекарень та продуктових магазинів.

У Хорватії після запровадження євро мешканці почали скаржитися на зростання цін

У Хорватії після запровадження євро з 1 січня 2023 року надходить багато скарг на різке підвищення цін на продукти та послуги. На різних інтернет-форумах люди висловлюють невдоволення зростанням цін, пов'язаним із приходом єдиної європейської валюти, і наводять багато конкретних прикладів.

Міністр економіки Хорватії Давор Філіпович натякнув, що уряд може вжити заходів проти підвищення цін у роздрібному секторі, пов'язаного із запровадженням євро. «Вони піднімають ціни та намагаються обдурити громадян. Їм це не зійде з рук», - сказав він. За словами міністра, уряд має достатньо ресурсів для захисту споживачів. "Всі на столі, від чорних списків до стелі цін", - сказав Пилипович.

Судячи з повідомлень на інтернет-форумах, значне підвищення цін стосується переважно кафе, фаст-фуду, пекарень та продуктових магазинів. Найбільше зростання цін припадає на каву.

Хорватія запровадила євро на початку цього року. Єдина європейська валюта замінює внутрішню куну, розплачуватися якою можна буде до 14 січня.

Єврозона розширилася вперше з 2015 року, коли Литва запровадила єдину валюту. Хорватія стала двадцятим членом Єврозони.