Українці, які працюють у Литві, торік сплатили 40 млн євро податків

Українські військові біженці працюють у всіх самоврядуваннях Литви, майже кожен третій – у Вільнюсі.

Українці, які працюють у Литві, торік сплатили 40 млн євро податків

Понад 22 тис. українців – стільки з початку війни працевлаштувалося та працює за трудовими договорами у Литві. Це – половина всіх українців працездатного віку, які прибули до Литви. З початку війни в Україні до кінця 2022 р. українці до бюджету країни заплатили 40 млн. євро, свідчать оприлюднені у цій країні офіційні дані.

Українські військові біженці працюють у всіх самоврядуваннях Литви, майже кожен третій – у Вільнюсі. Загалом у Литві перебуває близько 68 тис. українців: дітей, літніх осіб, осіб працездатного віку. З початку війни близько 11,5 тис. українців працевлаштуватись допомогла Служба зайнятості, українцям пропонується ще 1,7 тис. робочих місць.

За даними Служби зайнятості, на висококваліфікованих посадах працюють 1,7 тис. або 8 відс. українців. Вони працюють як фахівці з бізнесу та адміністрування, фахівці в галузі охорони здоров'я: лікарі, медсестри, ветеринари, а також фахівці з навчання, фахівці з інформаційних технологій, фахівці з фізики, інженерії, фахівці в галузі права, соціальної сфери, культури.

Більшість українців – 14,9 тис. – працюють на роботах, які потребують середньої кваліфікації. Вони працюють спеціалістами з обслуговування клієнтів, продавцями, будівельниками, спеціалістами з металообробки, механіками електромеханічного та електронного обладнання, операторами стаціонарного обладнання та машин, водіями.

Близько 5,4 тис. українців працюють на низькокваліфікованих та некваліфікованих роботах. Більшість із них працюють прибиральниками в офісах та готелях, помічниками на кухнях та пакувальниками, працівниками сільського та лісового господарства, допоміжними працівниками, зазначається у повідомленні.

Зарплати українців коливаються від мінімальної до майже 2 тис. євро на місяць залежно від характеру роботи. У середньому українець, який працює в країні, у грудні заробляв близько 1 061 євро "на папері".