- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Українські біженці працюють у Чехії на тих самих умовах, що й місцеві жителі
Після вторгнення Росії в Україну майже 90 тис. власників віз тимчасового захисту знайшли роботу в республіці.
Українські біженці в Чехії не працюють за меншу заробітну плату або за гірших умов, ніж інші працівники. Про це заявила чеська Державна інспекція праці на підставі понад 300 перевірок компаній. Після вторгнення Росії в Україну майже 90 тис. власників віз тимчасового захисту знайшли роботу в республіці, заявив у прес-релізі міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка. За його словами, перевірки буде продовжено.
Державна інспекція праці зосередилася на перевірці умов, за яких біженці з України працюють у Чехії. На сьогоднішній день було розпочато 311 перевірок компаній, у яких працюють понад 5 тис. власників тимчасового захисту, з них завершено 90. Управління виявило випадки незаконного чи так званого прихованого працевлаштування чи порушення інформаційних зобов'язань. При цьому в жодному разі воно не виявило порушення принципу рівності заробітної плати та умов праці співробітників, які обіймають аналогічні посади, зазначили у міністерстві.
"Це показує, що новачки успішно інтегруються в ринок праці, не спотворюючи його, будучи змушеними працювати в інших умовах, ніж інші працівники", - вважає Юречка. Згідно з аналізом міністерства, українські біженці у Чехії працюють переважно за професіями з низькою кваліфікацією. Мовний бар'єр не дозволяє їм застосувати свою початкову кваліфікацію.
«З початку міграційної кризи ми зосередилися на тому, щоб шахраї не зловживали ситуацією та щоб отримувачі тимчасового захисту працювали на справедливих умовах. Перевірки показали, що якщо такі випадки трапляються, то досить рідко», — підкреслив Юречка.
На сьогоднішній день інспекція провела 90 перевірок, у 63 із них встановили порушення правових норм. У 17 випадках роботодавці незаконно наймали громадян України, за що можуть бути оштрафовані на суму до 10 млн. крон в адміністративному порядку. Така ж санкція загрожує п'ятьом роботодавцям, які таємно надавали роботу особам з України, що мають тимчасовий захист. Інші компанії не виконали зобов'язання щодо повідомлення біржі праці або не мали необхідних документів.