Українським біженцям важко знайти роботу у Великій Британії, - опитування

Висновки дослідження Управління національної статистики було опубліковано у п'ятницю.

Українським біженцям важко знайти роботу у Великій Британії, - опитування

Багато українців, які приїхали до Великобританії, щосили намагаються знайти роботу, але стикаються при цьому з труднощами, оскільки їхня кваліфікація не визнається роботодавцями або у них недостатнє знання англійської мови.

Також більшість із тих, хто втік від війни до Великобританії, не знають, як отримати пільги, деякі нервують або пригнічені.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Управлінням національної статистики (ONS) Британії.

Близько 1132 осіб взяли участь в онлайн-опитуванні з 20 липня до 4 серпня. Дане опитування стало продовженням першого подібного опитування, проведеного у квітні.

Більшість респондентів (93%), опитаних у першому опитуванні, все ще перебували у Великій Британії, але 7% уже виїхали.

«З того часу, як вони вперше прибули до Великобританії, громадяни України мали час знайти роботу. Однак, багатьом не вдалося це зробити через те, що їхня кваліфікація не визнається британськими роботодавцями або мають проблеми з англійською мовою», - розповів Х'ю Стікленд з ONS.

Майже половина людей, які взяли участь в опитуванні (47%), «відчували деякі перешкоди на шляху до роботи у Великій Британії», причому найбільш поширеною причиною було те, що знання англійської мови не відповідало вимогам (58%).

У той же час, більше половини (51%) респондентів вказали, що вони добре або дуже добре розмовляють англійською.

З тих, хто отримав диплом за межами Великобританії, 43% зазначили, що британські роботодавці, як правило, не визнавали їхньої кваліфікації при прийомі на роботу.

Водночас частка громадян України, які знайшли роботу у Великій Британії, збільшилася до 42% з моменту першого опитування, і більше респондентів, ніж раніше (37%), заявили, що у них достатньо грошей, щоб прогодувати себе протягом наступних трьох місяців.

Згідно з отриманими даними, більшість респондентів заявили, що не дуже добре чи зовсім не розуміють, як подати заяву на продовження чи зміну візи (69%), а також на які державні пільги вони можуть претендувати (58%).

Приблизно кожен п'ятий (21%) респондент повідомив, що відчуває нервозність чи тривогу. Близько 16% повідомили, що регулярно почуваються пригніченими.

Майже половина (47%) із тих, хто взяв участь в опитуванні, заявили, що думають, що залишаться у Великій Британії як мінімум на рік, а 28% мають намір залишитися як мінімум на три роки.