В Ірландії майже чверть усіх місць у туристичних готелях зайняли біженці

Це може вплинути на ціни на готелі, доходи та робочі місця у сфері туризму наступного року.

В Ірландії майже чверть усіх місць у туристичних готелях зайняли біженці

Згідно з звітом Ірландської конфедерації індустрії туризму (ITIC), більш ніж кожне п'яте туристичне ліжко в Ірландії в даний час найнято державою для розміщення біженців.

Якщо скорочення кількості номерів для відвідувачів триватиме нинішніми темпами, то гостям країни доведеться більше платити за проживання, а галузь втратить до 1 млрд. євро доходів, пише independent.ie.

«Наразі 22 відсотки місць для розміщення туристів у країні, включаючи 15 відсотків готельних номерів, передано для надання притулку тим, хто залишив Україну, а також близько 5000 прохачів притулку з інших країн», – стверджує ITIC.

Цифри особливо високі за межами Дубліна, йдеться у звіті: понад 40 відсотків місць для розміщення туристів у графстві Керрі та половина всіх місць у графстві Донегал передано для обслуговування біженців.

Експерти асоціації попереджають, що це матиме серйозні наслідки для галузі. Зокрема, зростуть ціни на проживання для звичайних туристів.

За даними ITIC, ціни на житло для гостей Ірландії вже зростають через такі фактори, як зростання витрат та кадрові проблеми. У звіті йдеться, що середня денна вартість проживання у Дубліні у вересні зросла на 23% порівняно з тим самим місяцем 2019 року.

Подальше збільшення цін через обмежену пропозицію «ризикує завдати шкоди конкурентоспроможності Ірландії та загальмувати відновлення після кінця пандемії».

Ірландські готелі, пансіонати та інші установи, які приймають біженців, одержують за це гроші. Очікується, що до кінця 2023 року на таке житло держава витратить близько 440 млн. євро.

Тим не менш, хоча готелі оплачуються за комерційними цінами, нестача ліжко-місць для туристів наступного року може мати «ширші наслідки».

Дослідження Fáilte Ireland показало, що на 1 євро, який відвідувачі витрачають на проживання, припадає 2,50 євро на інші послуги. Таким чином, без туристів постраждають інші підприємства — туристичні пам'ятки, ресторани, паби, гіди, культурні компанії.

У звіті ITIC стверджується, що якщо 30% туристичних об'єктів буде передано державі для біженців, то збитки сектора можуть становити до 1 млрд євро у вигляді втраченої вигоди.