В Ірландії під розміщення біженців використовують уже майже чверть готелів

Під це використовується 15 тис. із 60 тис. готельних номерів.

В Ірландії під розміщення біженців використовують уже майже чверть готелів

Майже чверть готельних номерів країни використовується урядом Ірландії під розміщення біженців, 7 грудня передає RTÉ.

Номери переважно використовуються для розміщення біженців з України та осіб, які звернулися за наданням політичного притулку. В умовах нестачі інших варіантів під це використовується 15 тис. із 60 тис. готельних номерів, або 24%.

Прогнозується, що якщо цей показник досягне 30%, втрати доходів сектору туризму загалом досягнуть €1 млрд наступного туристичного сезону. Про це попередив Об'єднаний комітет із туризму представник Ірландської конфедерації індустрії туризму (ITIC) Оон О'Мара Уолш.

«Ми наполегливо закликаємо уряд виробити набагато більш збалансований підхід до розміщення біженців та осіб, які шукають притулку», — заявив він, зазначивши, що якщо ніде розміщуватиме туристів, то інші підприємства туристичного сектора недоотримуватимуть прибуток.

Члени Комітету звернули увагу на різкі стрибки цін на номери у готелях, особливо під час великих заходів. На це Уолш зауважив, що найкращий спосіб збити ціни — це посилити конкуренцію та закликав повернути зайняті біженцями номери у туристичний оборот.

Президент Ірландської федерації готелів Денис Кемпбелл спростувала дані про те, що ціни на готелі у Дубліні зросли. За її словами, зростання цін на готелі склало 18% з 2019 року, тоді як у Лісабоні та Лондоні ціни на номери підвищилися на 16% за той же період. При цьому в Парижі ціни зросли більш як на третину, а в Римі – на 29%.

Нагадаємо, очікується, що до Ірландії до кінця року прибуде 72 тис. біженців з України. Уряд визнає, що має великі труднощі з їх розміщенням, проте заявляє, що готовий приймати біженців і надалі.