Влада обіцяє вирішити проблему подвійного оподаткування доходів українських біженців

Міністерство фінансів та Верховна Рада за участі Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) готують механізм, який має вирішити проблему податкового резидентства українських біженців. 

Влада обіцяє вирішити проблему подвійного оподаткування доходів українських біженців

Міністерство фінансів та Верховна Рада за участі Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) готують механізм, який має вирішити проблему податкового резидентства українських біженців. Про це повідомив у Telegram голова профільного комітету Ради Данило Гетьманцев.

“Одне з найболючіших питань, яке турбує сьогодні вітчизняний бізнес, — питання подвійного резидентства наших біженців. Дуже важливо, щоби людей не змусили сплачувати податки двічі за кордоном з доходів, отриманих з України. А саме такий механізм передбачається сьогодні угодами про уникнення подвійного оподаткування”, - нагадав Гетьманцев.

“Хочу заспокоїти людей. Разом із Мінфіном ми працюємо над механізмом недопущення подвійного оподаткування. Залучили OECD. Своїх резидентів не віддамо, подвійне оподаткування не допустимо”, - додав депутат.

Як повідомлялося раніше, міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що уряд України просить передбачити на рівні законодавства ЄС можливість збереження податкового резидентства переміщеними до країн ЄС українцями та релокованими з України бізнесами.

У свою чергу, голова комітету Європарламенту з питань зайнятості та соціальних питань Драгош Післару зазначав, що оподаткування більшою мірою регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, проте ці питання справді можна вирішити на рівні Євросоюзу, якщо пов'язати їх з дією директиви про тимчасовий захист.

Зазначимо, що більшість угод про уникнення подвійного оподаткування передбачає, що фізична особа має сплачувати податки у тій країні, де вона проживає протягом понад половини року. Таким чином, після піврічного терміну українські біженці у багатьох країнах мають набути статусу місцевого податкового резидента, навіть якщо вони продовжують працювати на українські компанії віддалено.