- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Вже понад 100 тисяч українських біженців знайшли роботу у Чехії
Російське вторгнення в Україну розпочалося 24 лютого. З того часу Міністерство внутрішніх справ видало понад 417 100 віз тимчасового захисту.
107 тисяч людей з України з тимчасовими візами вже працюють у Чехії. Про це повідомили у чеському Міністерстві праці. Глава відомства Маріан Юречка назвав працевлаштування великої кількості біженців великим успіхом.
За статистикою Бюро праці, на кінець липня у Чехії було працевлаштовано понад 248 900 осіб із України. Це приблизно на 39 300 осіб більше, ніж наприкінці лютого. Згідно з даними, за останні півроку на ринку праці Чехії збільшилася кількість зайнятих українських жінок, тоді як кількість чоловіків, що працюють, не змінилася.
Російське вторгнення в Україну розпочалося 24 лютого. З того часу Міністерство внутрішніх справ видало понад 417 100 віз тимчасового захисту. Близько 35% прибулих становлять діти та молодь до 18 років. Серед дорослих 72% становлять жінки. Понад п'ять відсотків дорослих віком від 65 років.
Біженці з тимчасовою візою можуть вільно і без перешкод влаштуватися на роботу в Чехії, їм не потрібен дозвіл на роботу. Роботодавці повинні повідомляти про працевлаштування такого працівника, як у випадку з іншими іноземцями. Це стосується як працевлаштування, так і контрактної роботи.
«На сьогоднішній день роботу у нас знайшли понад 107 тисяч українських біженців. Ще близько 9800 громадян України з тимчасовим захистом зараз перебувають на обліку в органах з працевлаштування як ті, хто шукає роботу», - повідомили в Мінпраці. Неодноразово повідомлялося, що новоприбулі в основному обіймають посади, які тривалий час залишалися вакантними.
За словами міністра, чисельність зайнятих висока. "Це великий успіх, що нам вдалося інтегрувати велику кількість людей на ринок праці", - сказав Юречка. Раніше він згадував, що біженці, які працюють, почали робити свій внесок у систему соціального забезпечення та охорони здоров'я.
У Чехії найнижчий рівень безробіття у ЄС. У липні він сягнув 3,3%. Бюро з працевлаштування зареєструвало 313 250 вакансій. Роботодавці скаржаться на нестачу робочої сили та просять збільшити квоти для іноземних працівників. Вони вважають, що прибуття біженців проблему не вирішить. Експерти зазначають, що Чехії слід максимально використати кваліфікацію новачків й радять організувати мовні курси.