Як відкрити банківський рахунок у Франції?

Українці можуть безкоштовно відкрити банківський рахунок у французькому банку. За допомогою такого рахунку можна легко надсилати гроші в Україну або отримувати гроші на рахунок.

 

Як відкрити банківський рахунок у Франції?

Влада Франції продовжує допомагати біженцям з України, які були змушені залишити державу через військову агресію Росії.

Українці можуть безкоштовно відкрити банківський рахунок у французькому банку. Він стане у пригоді для того, щоб полегшити інтегрування біженців у життя в країні. За допомогою такого рахунку можна легко надсилати гроші в Україну або отримувати гроші на рахунок – за роботу, послуги чи фінансову допомогу.

Хто може відкрити рахунок

Рахунок може відкрити кожний громадянин України. Для цього необхідно надати відповідні документи.

Документи, які необхідно надати:

• бланк заяви на відкриття рахунку, наданий банком та заповнений вами;

• офіційний документ, що засвідчує особу з фотографією: закордонний паспорт громадянина України або дійсна ID-картка громадянина України. При цьому громадянам України, які вже отримали тимчасовий дозвіл на проживання у Франції (APS) терміном на шість місяців, достатньо буде пред'явити його, а не закордонний паспорт чи ID-картку громадянина України. Банк може запитати у вас інші документи: підтвердження адреси, підтвердження вашого доходу;

• лист-прохання про відкриття рахунку.

Як відкрити рахунок у банку

Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення банку. На касі обслуговування клієнтів ви можете запросити форму відкриття рахунку, яка дозволить вам зібрати досьє та подати запит на відкриття рахунку.

Як записатися на прийом до банку

Необхідно вибрати бажане відділення банку та скористатися:

• онлайн-формою на  сайті банку

• за номером телефону бажаного відділення, вказаному на  сайте банку Banque de France (Національний банк Франції). Адреси та номери телефонів відділень на сайті .

Який термін відкриття рахунку

Середній час відкриття рахунку становить 15 днів.

Якщо банк відмовляє вам відкрити рахунок

Кожен банк Франції має право відмовити вам у відкритті рахунку. У цьому випадку банк повинен негайно видати вам довідку про відмову у відкритті рахунку. Після чого вам слід зв'язатися зі спеціалістом банку Banque de France за  вказаним на сайті  номером телефону, щоб скористатися безкоштовною процедурою отримання права на рахунок.

Починаючи з 13.06.2022, згідно з  Указом №2022-347 від 11.03.2022  про реформування порядку надання права на відсутність відповіді від банку протягом 15 днів з моменту подання запиту буде вважатися еквівалентним відмові і дозволить заявнику звернутися до Banque de France, навіть якщо банк не надав довідки.

Як отримати право на рахунок

Для цього необхідно зібрати досьє, яке міститиме такі документи:

- довідка на ваше ім'я про відмову у відкритті рахунку, надана банком;

- заповнена форма заявки на право на рахунок (можна заповнити онлайн на сайті  або одержати у відділеннях Banque de France);

- офіційний документ, що засвідчує особу (наприклад, квитанція про отримання посвідки на проживання або право на місце проживання);

- Документ, що підтверджує місце проживання за останні три місяці (наприклад, сертифікат на проживання, рахунок за електроенергію або квитанція за орендну плату).

Де отримати довідки про проживання

Підтвердження адреси не обов'язкове для відкриття рахунку. Банк не має юридичного зобов'язання перевіряти вашу адресу до відкриття рахунку. Якщо Ви мешкаєте у структурі тимчасового прийому, особистої письмової заяви може бути достатньо для підтвердження проживання.

- довідки про проживання видають гуманітарні організації, які надають допомогу на офіційному рівні та затверджені префектом (списки доступні в меріях) та муніципальними чи міжмуніципальними центрами соціальних заходів (CCAS чи CIAS);

- підходять декларації про місце проживання, надані шукачам притулку затвердженими органами (наприклад: France Terre d'Asile).

Після чого обране досьє необхідно надіслати до Banque de France:

- поштою на адресу: Banque de France; TSA 50120; 75035 PARIS CEDEX 01

- онлайн на сайті банку ;

- особисто у відділенні, попередньо записавшись приймання. Адреси та номери телефонів відділень на сайті .

Скільки триває процедура відкриття рахунку

Banque de France повинен призначити протягом одного робочого дня банк, який буде зобов'язаний відкрити рахунок. У банку можуть запросити надати додаткові дані. За наявності всіх даних рахунок буде відкрито протягом 3 робочих днів.

Детальну інформацію про умови відкриття рахунку та відповіді на додаткові питання щодо операцій з рахунком можна знайти на офіційному сайті Banque de France.

Джерело