14 людей було оштрафовано за спробу зірвати український прапор у Празі

У березні поліція заарештувала загалом 21 особу.

14 людей було оштрафовано за спробу зірвати український прапор у Празі

Чотирнадцять людей було оштрафовано за спробу зірвати прапор України з Національного музею в Празі під час антиурядової демонстрації у березні. Суму штрафу не було розкрито мерією Праги 1, але, згідно з газетою Seznam Zprávy, кожна людина має заплатити 1 000 чеських крон. Мерія досі розслідує шість інших подібних випадків.

У березні поліція заарештувала загалом 21 особу, яка нібито намагалася проникнути в будівлю музею і силою зняти український прапор. Усі вони підозрювалися у дрібних правопорушеннях.

Після демонстрації кілька сотень учасників спробували увійти до Національного музею, щоб зняти прапор. Окружний суд Праги 1 раніше засудив Ярослава Попеляка, який закликав до зриву українського прапора. За підбурювання до скоєння злочину його засудили до чотирьох місяців умовно з випробувальним терміном у півтора року. Йому також заборонили перебувати у Празі протягом 18 місяців. Рішення не є остаточним.

Поліція розглядала кілька справ у зв'язку із березневою демонстрацією. Очікується, що районний суд розгляне справу чоловіка, який, за словами поліції, після демонстрації пошкодив автомобіль з українськими номерами, що проїжджав повз. У середині травня суд засудив тридцятиоднолітнього чоловіка до шести місяців випробувального терміну з відстрочкою на два роки за публічне схвалення військових злочинів. Згідно з остаточним вироком, на демонстрації він носив нашивки з буквою Z та логотипом російської групи "Вагнер". Суд також заборонив чоловіку перебувати у Празі протягом року та зобов'язав його виплатити 12 000 чеських крон штрафу.