Активісти вимагають замінити російську мову на українську в латвійських ЗМІ

Розпочато збір підписів.

Активісти вимагають замінити російську мову на українську в латвійських ЗМІ

Портал громадських ініціатив «Manabalss.lv» розпочав збір підписів за ширший спектр трансляцій українською мовою у громадських ЗМІ.

Андріс Вітолс вказаний як представник ініціативи. Він пропонує, щоб Латвійське радіо 4 та LTV 7 більшу частину свого ефірного часу вели мовлення українською мовою, відповідно скоротивши ефірний час російською.

З огляду на те, що українців у Латвії стає дедалі більше, зростає і використання української мови, а використання російської поступово зменшується, вважає Вітолс. Він зазначає, що у перехідний період, поки українці ще не володіють латиською мовою, важливо, щоб інформація була доступна і представникам української меншини.

Цей захід доповнить вже надану Латвійською державою підтримку громадянському населенню України – безкоштовні курси латиської мови.

На думку активіста, при зниженні попиту на контент російською мовою логічно та виправдано вже зараз адаптуватися до реальних обставин та скорочувати частку російської мови у громадських ЗМІ. Таке рішення також сприяло б захисту латиської мови, адже з припливом українських біженців у суспільство склалося «хибне уявлення» про те, що українці хочуть спілкуватися російською у Латвії.

«Вибору цих людей на користь російської мови сприяє і нинішня медійна політика Латвії, яка фактично визнала російську мову важливою мовою спілкування, спільною для меншин. Якби ЗМІ, які ведуть мовлення для меншин, приділяли більшу частину часу передачам українською мовою, відповідно скорочуючи контент російською мовою, українські біженці та солдати отримували б позитивний сигнал від Латвійської держави і, швидше за все, менше використовували б російську мову в повсякденному житті, цим самим зменшуючи загрозу русифікації Латвії», – зазначає активіст.