Amnesty International звинувачує Латвію у жорстокому ставленні до біженців

Латвія жорстоко поводилася і навіть катувала мігрантів, які прибувають із Білорусі, кілька місяців утримуючи їх у лісі, йдеться у доповіді правозахисної організації Amnesty International.

Amnesty International звинувачує Латвію у жорстокому ставленні до біженців

Близько року Латвія вживає заходів щодо запобігання в'їзду до країни мігрантів з Білорусі, переважно вихідців із Близького Сходу. Як наголошує латвійська сторона, переміщення цих людей через кордон було цілеспрямовано організовано правлячим режимом Білорусі як прояв гібридної війни. Латвія наголошує, що відповідно до міжнародного права ці мігранти можуть просити притулку у першій же безпечній країні, в яку вони прибувають, тобто в Білорусі.

Про ситуацію пише Postimees .

Amnesty International у "Twitter" критикує позицію Латвії. В організації наголошують, що Латвія планує продовжити надзвичайну ситуацію на східному кордоні Латвії до листопада цього року. Організація вважає, що такий підхід латвійського уряду порушує прав прохачів притулку.

"Amnesty International" зазначила, що Латвія прийняла понад 34 000 українських біженців, а "біженців, які здебільшого прибули з Іраку та Афганістану, зокрема дітей", "залишають у лісі" і не пускають до країни.

В організації вважають, що Латвія неадекватно поводилася з людьми на кордоні з Білоруссю і катувала їх кілька місяців тримаючи в лісі. Для багатьох єдиною альтернативою за таких обставин була згода на добровільне повернення до своєї країни, де іноді цим людям погрожували насильством.

Правозахисна організація закликає до негайного скасування надзвичайної ситуації на східному кордоні, а також відновлення права на притулок у країні для всіх, хто шукає безпеки, незалежно від того, хто вони і як вони перетинають кордони.

Як повідомлялося, в рамках гібридної атаки режиму білоруського диктатора Олександра Лукашенка з весни минулого року робилися спроби відправити до Латвії, Литви та Польщі тисячі нелегальних іммігрантів з Білорусі, більшість з яких приїхали до Білорусі з Іраку як туристи.