Amnesty International звинувачує Захід у подвійних стандартах при прийомі українських біженців

Людей приймають по-різному лише через їхнє походження.

Amnesty International звинувачує Захід у подвійних стандартах при прийомі українських біженців

Amnesty International звинувачує західні країни у подвійних стандартах та прояві расизму щодо біженців. У щорічній доповіді організації сказано, що людей приймають по-різному лише через їхнє походження, пише euronews.

Як приклад старший науковий співробітник Amnesty Філіп Лютер навів ставлення до українських біженців після початку російського вторгнення:

«Вони не запропонували такого ж ставлення до тих, хто рятувався від війни та репресій у Сирії та Афганістані. Це стосується і США, дуже затятого критика російської агресії в Україні, які прийняли десятки тисяч українців, які рятуються від війни, але при цьому піддавали прохачам притулку з Гаїті довільним затриманням, принизливому, жорстокому поводженню, яке було рівносильне тортурам на расовому ґрунті».

Amnesty International розкритикувала і деякі міжнародні рішення проти Росії. Йдеться про резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка засуджує її дії в Україні, та про початок розслідування Міжнародним кримінальним судом злочинів в Україні:

"Європейські держави, серед інших, також виявили подвійні стандарти, оскільки, засуджуючи Росію, вони потурали або були співучасниками грубих порушень з боку своїх союзників, у тому числі Саудівської Аравії, Єгипту та Ізраїлю".