Асоціація міст Німеччини заступилася за українських біженців

Виплата українцям Bürgergeld допоможе їм швидше знайти роботу.

Асоціація міст Німеччини заступилася за українських біженців

Асоціація міст Німеччини розкритикувала ініціативу низки політиків скасувати виплату допомоги для громадян (Bürgergeld) біженцям з України. "Прем'єр-міністри земель не повинні загрузнути в дебатах з федеральним канцлером про те, чи отримують українці пільги для громадян", - сказав Redaktionsnetzwerk Deutschland голова асоціації Маркус Леве. Прирівнювання українців до громадян Німеччини, на його думку, надає найкращі законодавчі інструменти для того, щоб українські біженці могли швидше працевлаштуватися.

«Якби натомість українцям довелося перейти на систему притулку, доступ до мовних курсів, працевлаштування чи отримання кваліфікації був би значно утруднений. Це значно ускладнило б пошук роботи», - сказав Леве. Крім того, зросло б адміністративне навантаження на міста.

Міністр внутрішніх справ Бранденбурга Міхаель Штюбген та його колега з Баден-Вюртемберга Томас Штробль (обидва ХДС) нещодавно закликали покласти край виплаті Bürgergeld військовим біженцям з України. Аналогічні вимоги надійшли від парламентської групи ВДП. Однак федеральний уряд цю пропозицію відкинув.

З червня 2022 року українські біженці отримали можливість отримувати базове забезпечення, тобто ті ж пільги, що й одержувачі Bürgergeld. Причиною цього, серед іншого, є те, що вони мають пряме право на посвідку на проживання – українцям не потрібно чекати на окреме рішення, як у випадку з прохачами притулку.