Австрійці проти вступу в НАТО й не дуже довіряють Україні

Лише 9% опитаних вважають Росію партнером, якому можна довіряти.

Австрійці проти вступу в НАТО й не дуже довіряють Україні

Близько двох третин австрійців, попри війну Росії проти України, виступають проти потенційного вступу Австрії в НАТО. 

Як повідомляє APA, про це свідчать результати опитування, проведеного Австрійською спілкою європейської політики (ÖGfE). 

Опитування громадської думки засвідчило, що переважна більшість австрійців виступають за більш інтенсивну оборонну співпрацю у ЄС, але відкидають ідею вступу до НАТО.

Якби референдум щодо цього проводився найближчим часом, шестеро із десяти (61%) голосували би проти, тоді як за – лише двоє із десяти. 

При цьому 67% підтримують ідею про активнішу безпекову співпрацю між членами Євросоюзу. 

68% опитаних вважають, що країна має і надалі залишатися у ЄС, хотіли б виходу з Євросоюзу – 25%. Для порівняння, у вересні 2022 року за подальше членство у ЄС висловлювалися 64%, а за вихід – 27%. 

Трохи більше половини опитаних переконані, що ЄС і окремі країни-члени мають продовжувати підтримувати Україну: загалом це 51%, з яких 25% називають підтримку України "дуже важливою" і 26% "досить важливою". "Скоріш не важливою" або "не важливою"  її назвали 36%, а 13% не визначилися з думкою.  

Лише 9% опитаних вважають Росію партнером, якому можна довіряти, тоді як протилежної думки – 79%. 

Водночас щодо США та України думка австрійців неоднозначна і помітно відрізняється від поглядів у сусідній Німеччині. 

Так, в Австрії США вважають "партнером, якому можна довіряти" 34% респондентів, і 47% – протилежної думки. У Німеччині США вважають надійним партнером 59%. 

Серед австрійців Україну вважають партнером, якому можна довіряти, 28% опитаних, і 50% дали протилежну відповідь. У Німеччині ці цифри складають 47% і 39% відповідно. 

Опитування проводили 11-13 квітня онлайн серед 1000 респондентів, можлива похибка складає +/- 3.16%.