Австрія та Чехія продовжили контроль на кордоні зі Словаччиною

Заходи щодо посиленого контролю на державному кордоні зі Словаччиною продовжили ще на 20 днів, до 28 жовтня.

Австрія та Чехія продовжили контроль на кордоні зі Словаччиною

Міністерства внутрішніх справ Австрії та Чехії ухвалили рішення продовжити заходи щодо посиленого контролю на державному кордоні зі Словаччиною ще на 20 днів, до 28 жовтня.

Глава чеського МВС Віт Ракушан раніше пояснював, що посилення контролю на прикордонних пунктах пов'язане із зростанням кількості нелегальних мігрантів. Вони приїжджають на територію Чехії зі Словаччини, куди потрапляють через кордон країни з Угорщиною. У Празі вважають, що відновлення прикордонного контролю вже принесло видимі результати: за тиждень поліція виявила понад півтори тисячі нелегальних мігрантів і затримала 39 контрабандистів.

Австрійська влада, у свою чергу, посилила прикордонний контроль через побоювання, що контрабандисти нелегально провозитимуть мігрантів їхньою територією, в обхід Чехії. Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер пояснив, що контрольні заходи проводять у тісній координації з Прагою. Захід необхідний для «стійкого та послідовного руйнування брудного бізнесу контрабандистів» вважають у австрійському МВС.

За словами Карнера, з 29 вересня на прикордонних пунктах було затримано вісім контрабандистів, які в'їхали до країни зі Словаччини. Крім того, Австрія протягом останніх кількох років посилила охорону кордону з Угорщиною та Словенією.

Нагадаємо, Чехія та Австрія тимчасово відновили перевірки на прикордонних пунктах у ніч на четвер, 29 вересня. Спочатку захід запроваджувався на десять днів, але тепер посилений контроль діятиме як мінімум до кінця жовтня.