Австрія та Чехія продовжили контроль на кордоні зі Словаччиною

Спочатку міра запроваджувалася на десять днів, але потім її дію продовжували двічі — наприкінці вересня та наприкінці жовтня.

Австрія та Чехія продовжили контроль на кордоні зі Словаччиною

Міністерства внутрішніх справ Австрії та Чехії втретє ухвалили рішення продовжити заходи щодо посиленого контролю на державному кордоні зі Словаччиною. Вони діятимуть як мінімум до 12 та 13 грудня відповідно.

Чехія та Австрія тимчасово відновили перевірки на прикордонних пунктах 29 вересня. Спочатку міра запроваджувалася на десять днів, але потім її дію продовжували двічі — наприкінці вересня та наприкінці жовтня.

Посилення контролю на прикордонних пунктах пов'язане зі зростанням кількості нелегальних мігрантів. Через зовнішні кордони Шенгенської зони вони в'їжджають до Угорщини та Словаччини, а потім прямують далі до Європи — найчастіше до Австрії та Німеччини.

Підвищені заходи безпеки викликають негативну реакцію у словацької влади, яка вважає, що заходи щодо додаткової перевірки документів на кордоні суперечать Шенгенській угоді. Влада Австрії та Чехії не погоджується з такою позицією.