Байден: Я українець

Україна зламала гру всім – і нашим ворогам, і нашим друзям. Всі були здивовані - друзі та вороги України. Як зараз модно казати: щось пішло не так.

У світі назріває сенсація. Всі чудово розуміли, що якщо Росія доведе свою перевагу спочатку над слаборозвиненою Україною, легко окупувавши її за кілька тижнів, а потім змусить НАТО забратися зі Східної Європи, то Китай спробує повторити «успіх» Путіна в Європі і стрімко, за прикладом Росії спробує захопити Тайвань. Але Україна зламала гру всім – і нашим ворогам, і нашим друзям. Всі були здивовані - друзі та вороги України. Як зараз модно казати: щось пішло не так.

Несподівано Україна виявила волю до свободи, стала шалено чинити опір «всьому світові» - українська армія, народ і влада і зуміла перетягнути на свій бік весь цивілізований, західний світ.

Але загроза окупації Тайваню нікуди не зникла, а навпаки, загострилася. Розчарований військовими талантами Путіна та розгніваний геополітичними провалами Кремля в Україні Пекін хоче показати всьому світу майстер-клас, як легко окупувати чужі країни.

Але й США вже навчаються на своїх українських помилках. Цього разу вони не стали чекати на напад Китаю, як у випадку з Україною, коли армада китайської армії хлине на Тайвань. Незважаючи на запеклі протести Пекіна США інтенсивно зміцнюють військово-політичну оборону Тайваню.

Вже зараз, окрім демонстративного військово-політичного співробітництва, США відверто показують Китаю і всьому світу, що вони не допустять повторення страшного українського досвіду, коли озвіріла російська армія почала вбивати і калічувати десятки тисяч українців і знищувати цілі міста та села Південного сходу України. США не хоче такої страшної долі Тайваню.

Ось чому Спікер палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі летить на Тайвань, незважаючи на відрите невдоволення та погрози китайців. Смілива американка Пелосі, якщо вона досягне Тайваню, зробить те, що зробив у липні 1963 року харизматичний президент США Джон Кеннеді, приїхавши до Західного Берліна, всупереч погрозам Радянського блоку. Адже він страшенно ризикував, бо летів над НДР, територією, контрольованою зенітками, літаками та ракетами СРСР.

Але президент США Джон Кеннеді все одно прилетів до Західного Берліна, щоб підтримати берлінців і тим самим показав, що Західний світ готовий захищати свої цінності. Саме там у Західному Берліні, оточеному радянськими військами, він сказав зі знаменитою фразою солідарності США з жителями Берліна: «я - берлінець».

Це те, що міг або мав зробити президент США Байден або також спікер Конгресу Пелосі за кілька місяців до віроломного вторгнення російської армії в Україну, а не розраховувати на компетенцію, свідомість і мужність Офісу президента Зеленського та його оточення.

Президент США Байден мав сказати: «я теж українець і ми захищатимемо Україну всіма доступними засобами». Це налякало б Київ і Москву. І, можливо, ця заява солідарності США з Україною змусила б Путіна зупинитися, як Хрущова у 1963 році. Але це сталося.