Байдена просять продовжити програму захисту українців від депортації

Тимчасовий захищений статус продовжує дозвіл на роботу та захист від видворення.

Байдена просять продовжити програму захисту українців від депортації

Одразу кілька великих громадських організацій закликали адміністрацію президента США Джо Байдена продовжити тимчасовий захищений статус (TPS) для українців на 18 місяців, пише видання Reliefweb.

Тимчасовий захищений статус продовжує дозвіл на роботу та захист від видворення для громадян певних країн, які переживають конфлікт, екологічну катастрофу або інші надзвичайні умови.

«З огляду на погіршення гуманітарної ситуації надання безпечного притулку громадянам України через TPS має першочергове значення», — йдеться у спільному листі організацій.

Він адресований президенту Байдену, голові Департаменту внутрішньої безпеки (DHS) Алехандро Майоркасу та держсекретарю Ентоні Блінкену.

Прочитати лист повністю можна за посилання.

Поточне призначення TPS для України спливає 19 жовтня 2023 року. У запиті наголошується, наскільки значно загострилися умови, які спочатку спричинили запровадження цього статусу для українців.

Організації також закликають адміністрацію своєчасно змінити статус TPS, щоб гарантувати українцям, які нещодавно прибули та шукають притулку в Сполучених Штатах: вони зможуть отримати захист.

«2023 року збройний конфлікт в Україні ще більше загострився, і мирні жителі постійно страждають від катастрофічних наслідків, – йдеться у листі. – Через продовження війни в Україні станом на травень 2023 року 17,6 млн осіб потребують гуманітарної допомоги. Ескалація насильства та погіршення ситуації з мінами – майже 30% території України забруднені вибухонебезпечними боєприпасами – створюють перешкоди для гуманітарного доступу та продовжують змушувати мирних жителів залишати свої будинки. Повернення українців, які мають право на участь у програмі TPS, в ці умови не тільки завдало б негайної шкоди їх життю та благополуччю, але ще більше напружило б перевантажену гуманітарну систему та дестабілізувало б зусилля, які уряд України та міжнародні партнери зробили у відповідь на поточну ситуацію», - йдеться у листі.