Берлін робить ставку на великомасштабне розміщення біженців

Додадуть нові потужності на території колишніх аеропортів Тегель та Темпельхоф.

Берлін робить ставку на великомасштабне розміщення біженців

У зв'язку із зростанням числа біженців Берлін має намір до кінця року створити тисячі місць для розміщення біженців, особливо у великомасштабних пунктах розміщення. Для цього планується розширити потужності на території колишніх аеропортів Тегель та Темпельхоф. Однак планується також масштабне розміщення біженців у гуртожитках та готелях. Таке рішення ухвалив у вівторок Сенат на своєму засіданні.

“Ситуація серйозна. Ми стикаємося з великими проблемами щодо розміщення біженців», – заявив у вівторок після засідання бургомістр Кай Вегнер. "Всі місця в Берліні зайняті, тому Сенат повинен діяти".

Вжиті заходи дозволять до кінця року створити додатково близько 5500 місць. Тільки за рахунок здачі в оренду кімнат у готелях та гуртожитках у майбутньому для біженців буде доступно близько 1500 місць. Розширення бази у Темпельхофі за рахунок додаткового ангару складе близько 400-600 місць.

Однак, перш за все, планується значно розширити можливості аеропорту Тегель: До кінця грудня до 3 600 місць, які вже є, може додатися ще 3 000. Компанія Messe Berlin обіцяла надати матеріально-технічну підтримку в розширенні потужностей у Тегелі.

Планується додатково розмістити 300–400 місць у колишньому магазині «Зроби сам» та 150–200 місць у легкому наметі на території колишньої психіатричної лікарні імені Карла Бонхеффера у Берлін-Райнікендорфі.

З погляду Сенату іншого шляху немає, оскільки біженці продовжують прибувати. Водночас, депутати не хотіли б, щоб таке розміщення стало нормою в довгостроковій перспективі. Мета, як і раніше, полягає в тому, щоб інтегрувати людей.