Більшість чехів не пішли б на проросійські мітинги, але не дуже хочуть допомагати Україні

У питанні підтримки України чоловіки та жінки докорінно розходяться у відповідях.

Більшість чехів не пішли б на проросійські мітинги, але не дуже хочуть допомагати Україні

Понад дві третини (67,1%) мешканців Чехії заявляють, що не пішли б на мітинг, скликаний людьми, які бажають вести переговори з Росією.

Це випливає з опитування Median для Seznam Zprávy, в якому вивчалося ставлення населення Чехії до фундаментальних проблем сьогодення.

Причому в Празі, де на Вацлавській площі пройшли великі антиурядові демонстрації, найбільше людей заявили, що не братимуть участі в такому мітингу (77,4%).

Водночас у питанні підтримки України чоловіки та жінки докорінно розходяться у відповідях. Жінки бажають допомагати українцям значно рідше (36,2%), ніж чоловіки (59,5%). Трохи менше шостої частини чоловіків (15,2%) вважають, що допомагати Україні неправильно, при цьому вважають більше чверті жінок (25,7%). Інші не мають чіткої думки з цього приводу.

У результаті суспільство розділилося: менш як половина (47,3%) населення виступають за допомогу Чехії Україні, решта або проти (20,7%), або не хочуть давати чіткої відповіді (32%).

Різниця між чоловічою та жіночою думкою стає ще очевиднішою, коли соціологи ставили питання щодо постачання зброї. Більшість жінок у Чехії (51,1%) виступають проти постачання зброї в Україну, а більшість чоловіків (52,8%) їх підтримують. У суспільстві думка збалансована: 38,2% людей підтримують постачання зброї в Україну, 21,6% не дали однозначної відповіді та 40,2% проти.

При цьому чим освіченіші люди, тим більше вони підтримують військову допомогу.