Більшість чехів проти збільшення військової допомоги Україні

Проти збільшення військової допомоги висловилися переважно жінки, виборці руху SPD.

Більшість чехів проти збільшення військової допомоги Україні

На думку більшості чехів, Чеська Республіка не повинна збільшувати обсяги військової допомоги Україні. У ході опитування агентства Median, проведеного на замовлення "Чеського Радіо", такої думки дотримувалися 58% опитаних громадян. З іншого боку, більше третини жителів країни погоджуються збільшити військову допомогу. Як випливає з опитування, це переважно молоді люди чи громадяни з вищою освітою, які на президентських виборах віддавали голоси за Петра Павела, Павела Фішера чи Данушу Нерудову.

Проти збільшення військової допомоги висловилися переважно жінки, виборці руху SPD – «Свобода і пряма демократія» та депутата від цієї партії Ярослава Башти, а також лідера руху ANO Андрія Бабіша.

Опитування громадської думки, у якому взяла участь понад тисяча осіб, відбулося з 16 по 18 січня, тобто після проведення першого туру виборів глави держави.

Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова, проте, 20 січня під час візиту до Німеччини заявила, що Чехія продовжуватиме допомогу збройним силам України зброєю та планує прискорити темпи поствок.