- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Більшість чехів виступає за прийом українських біженців, але підтримка впала
Чехи ще цікавляться як подіями в Україні, так і ситуацією біженців, але підтримка вже не така, як торік навесні.
Серед жителів Чехії зменшилася підтримка прийому українських біженців. Більшість чехів — 56 відсотків — і надалі згодні приймати людей, які рятуються від війни Росії проти України. Але це на 19 процентних пунктів менше, ніж минулої весни, невдовзі після початку російсько-українського конфлікту.
Як і рік тому, десята частина опитаних висловилися за можливість постійного поселення українських біженців у Чехії. Приблизно три чверті виступають за тимчасове прийняття з наступним поверненням до країни походження одразу після того, як це стане можливим. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром вивчення громадської думки (СVVM) Соціологічного інституту Академії наук Чеської Республіки з кінця січня до 20 березня цього року.
У останньому опитуванні 11 відсотків респондентів погодилися з можливістю постійного поселення українських біженців у Чехії, а 71 відсоток віддали перевагу їх тимчасовому прийому з подальшим поверненням до країни походження. Думку про те, що Чехія взагалі не повинна приймати біженців з України, підтримали 17 відсотків респондентів. Минулої весни 10% опитаних у Чехії висловилися за постійне поселення українських біженців у країні, 75% – за тимчасове поселення і 13% – проти будь-якого прийому біженців.
За даними CVVM, за постійний прийом біженців частіше виступає молодь, студенти, люди, які цікавляться політикою, а також ті, хто цікавиться розвитком ситуації в Україні чи ситуації навколо міграції з України. Проте кількість останніх поступово зменшується. Однак з весни минулого року частка людей, які цікавляться розвитком ситуації навколо українських біженців, зменшилася з 66% до нинішніх 39%.
«У довгостроковому порівнянні очевидно, що після початкового підйому минулої весни, який дуже підвищив інтерес до розвитку ситуації навколо України та українських біженців навіть серед різноманітних подій у міжнародному контексті, цей специфічний інтерес знизився. Він досяг рівня, нижчого за інтерес до розвитку ситуації навколо біженців загалом у 2015–2019 роках», – зазначили автори опитування.
За їхніми словами, інтерес до подій навколо біженців з України зараз явно нижчий навіть за інтерес чеської громадськості до самої ситуації в Україні. Зараз цим цікавляться 59 відсотків респондентів. Проте навіть цей інтерес знизився з весни минулого року на 19 пунктів.
З 31 січня по 20 березня в опитуванні CVVM взяв участь 861 житель Чехії віком від 15 років.