Більшість поляків вважають, що війна в Україні загрожує Польщі

На думку 56% респондентів, боротьбу слід продовжувати і не йти на поступки Росії.

Більшість поляків вважають, що війна в Україні загрожує Польщі

76 відсотків поляків вважають, що війна в Україні загрожує їхній безпеці. Протилежної думки дотримуються 17%. На думку 83% респондентів, Польща повинна приймати українських біженців із зон конфлікту. Однак 11% вважають, що країна не має цього робити. Про це свідчать результати опитуванням CBOS.

У березневому опитуванні "Поляки і війна в Україні" CBOS поцікавився про відчуття загрози війни в Україні, прогнозами щодо її розвитку, ставленням до українських біженців, а також ставленням до членства України в ЄС і НАТО.

Кількість поляків, котрі вважають, що війна в Україні загрожує їхній безпеці зросла на 3 % порівняно з минулим місяцем. 37% респондентів сказали "однозначно так", а 39% – "скоріше так". А кількість тих, хто дотримується протилежної думки зменшилася на 6 %. З них 4% респондентів дотримуються думки, що війна в Україні точно не загрожує їхній безпеці, а 13% – що "скоріше ні". 7% опитуваних не мають думки з цього питання.

У респондентів також цікавилися, чи вплине війна в Україні і на інші країни. На думку 41% респондентів, війна не пошириться на інші країни (зменшення на 2 процентних пункти порівняно з опитуванням грудня 2022 року). У свою чергу, на думку 28% респондентів, конфлікт буде загострюватися - війна торкнеться інших країн (зниження на 1 процентний пункт). 31% відповіли, що "важко сказати".

CBOS також запитав, чим закінчиться війна. На думку 32% респондентів, Україні доведеться відмовитися від частини своєї території (зменшення на 5 процентних пунктів порівняно з опитуванням лютого 2023 року), на думку 23% – Росія піде з окупованих територій, а 14% респондентів вважають, що РФ піде з територій, окупованих у 2014 році. Водночас 4% опитуваних вважають, що Росія підпорядкує собі всю Україну. 28% респондентів не мають думки з цього приводу.

На думку 56% поляків, боротьбу слід продовжувати і не йти на жодні поступки Кремлю. Водночас 30% опитаних вважають, що українці мають прагнути насамперед припинення війни та відновлення миру, навіть якщо доведеться відмовитися від частини території або частини незалежності.

На запитання чи повинна Україна в майбутньому стати членом Європейського Союзу, ствердну відповідь дали 49% респондентів. "Так, але поспішати не потрібно", – заявили 34% респондентів. Це менше в порівнянні щ червнем минулого року. А ось кількість тих, хто вважає, що України не повинна стати членом ЄС, становить 6% , що більше ніж під час попереднього опитування.

На запитання, чи варто Україні в майбутньому стати членом НАТО, 53% респондентів відповіли, що "так, якнайшвидше" (зменшення на 5 процентних пунктів порівняно з березнем 2022 року), 31% відповіли "так, але поспішати не потрібно". На думку 5% респондентів, Україна не повинна ставати членом НАТО.

В дослідженні також цікавилися, чи повинна Польща приймати українських біженців із зон конфлікту. Ствердно відповіли 83% респондентів. З них 34% вважають, що "однозначно так", а 49%, – "скоріше так". У свою чергу, на думку 11% респондентів, переконані, що Польща не повинна приймати українських біженців, з них 4% дотримуються думки, що "однозначно ні".

46% респондентів заявили, що вони або їхні родини добровільно та безкоштовно допомають біженцям з України. А решту сказали "ні". 67 % вважають, що Польща пропонує достатньо допомогу пропонує біженцям з України, а 26 % переконані, що вона навіть завелика.