Більшість українців, які виїхали до Німеччини, планують повернутися на батьківщину

Але 26% хочуть залишитись в Німеччині назавжди.

Більшість українців, які виїхали до Німеччини, планують повернутися на батьківщину

Лише кожен третій військовий біженець з України хотів би залишитися в Німеччині або назавжди, або принаймні на кілька років. 26% хочуть залишитись в Німеччині назавжди. Ще 11% біженців хочуть залишитися на кілька років.

Близько третини біженців (34%) хочуть залишити Німеччину після закінчення війни. 27% опитаних не визначилися з відповіддю. Лише 2% біженців з України планують повернутися протягом року. Про це свідчать результати опитування, представленого сьгодні в Берліні, пише DW.

Роботу у Німеччині змогли знайти лише 17% українських біженців. Згідно з дослідженням, більшість із них — 71 відсоток — знайшли роботу, для якої була потрібна вища освіта або професійна кваліфікація.

Дві третини тих, хто втік до Німеччини, прибули з регіонів України, які особливо постраждали від війни.

60 відсотків біженців назвали причиною вибору Німеччини як країни для притулку наявність членів сім'ї, друзів та знайомих, які вже мешкають тут. Іншими мотивами, що часто згадуються, були повага до прав людини, система соціального забезпечення, система освіти, культура гостинності та економічна ситуація в Німеччині. 18% біженців заявили, що потрапили до Німеччини випадково.

Половина українців, які виїхали до Німеччини, відвідує мовні курси, 60% українців живуть в окремих квартирах.

Станом на 21 листопада в німецькому реєстрі іноземців було зареєстровано 1 026 599 осіб, які в'їхали до Німеччини з початку війни 24 лютого. Близько 80% дорослих біженців з України - жінки, з яких майже половина (48%) проживає з неповнолітніми дітьми в домогосподарстві.