Більшість українців залишалися у своїх будинках попри війну

Соціологи вказують, що респонденти розглядають опцію евакуації як критичний та важкий крок, на який будуть готові піти лише у крайньому випадку.

Більшість українців залишалися у своїх будинках попри війну

Близько 60% респондентів залишалися у своїх будинках, незважаючи на війну.

Про це свідчать результати дослідження проведеного дослідницькою компанією Gradus Research.

Решта українців, згідно з опитуванням, була змушена виїхати на початку бойових дій, проте половина з них уже повернулася додому.

Соціологи вказують, що респонденти розглядають опцію евакуації як критичний та важкий крок, на який вони будуть готові піти лише у крайньому випадку. На сьогодні більшість опитаних, які мешкають удома, не готові виїжджати.

Серед тих, хто має можливість і бажання за потреби пересуватися далі від активних бойових дій у рамках України, готові пересуватися переважно мешканці Києва та північного регіону. У країни ЄС – переважно жителі Західного регіону.

При цьому безпека є основним драйвером і бар'єром повернення в Україну для тих, хто виїхав за кордон. Також серед ключових драйверів – наявність власного житла в Україні та наявність оплачуваної роботи в Україні, причому вага фактора наявності власного житла зростає протягом останніх хвиль. Бар'єрами стають, окрім небезпеки, відсутність оплачуваної роботи та сталого доходу, зазначають соціологи.

"Відчуття безпеки продовжує перебувати на критично низькому рівні і тяжіє до зниження через ракетні обстріли критичної інфраструктури. Ці події можуть призвести до затримки повернення громадян у свої будинки, проте навряд чи стануть поштовхом до нової масштабної міграційної кризи. Адже готовність терпіти складні часи, проте перебувати вдома, переважає у групі тих, хто не релокувався", - констатують автори соцдослідження.

Опитування проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети у мобільному додатку за фінансової підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Центром економічного відновлення. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю жителів понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Опитано протягом 21-24 жовтня 2000 року респондентів.