- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Біженці в Європі: на українок чекають, на молодих мусульман не дуже
Експерти проаналізували ступінь солідарності європейців стосовно біженців різного походження.
Експерти провідного швейцарського і європейського вишу, Вищої технічної школи Цюріха (ETHZ), проаналізували ступінь солідарності європейців стосовно біженців різного походження і з'ясували, що вона залишається стабільною протягом останнього десятиліття.
Разом із вченими зі Швейцарії у проекті брали участь дослідники Каліфорнійського університету в Берклі та Стенфордського університету. Вони опитали 33 тис. осіб із 15 європейських країн у період з 2015 по 2016 рік та у 2022 році, тобто в період загострень міграційної ситуації у світі. Респондентам пропонувалося оцінити випадкові профілі осіб, які претендують на набуття статусу біженця.
У своїй статті, опублікованій у журналі Nature за підсумками проекту, дослідники роблять висновок, що «суспільні уподобання щодо прохачів притулку з певними характеристиками залишилися напрочуд стабільними, а загальна підтримка, якщо і збільшилася з часом, то незначно».
Так, прохачі притулку з України були прийняті 2022 року в Європі цілком охоче, причому значно більшу роль, ніж власне національність, відігравали їх демографічний, релігійний профіль та історія втечі. При цьому ступінь підтримки інших груп біженців, таких як біженці-мусульмани, йдеться у висновку дослідження, зовсім не страждав.
«Отримані результати мають значення як матеріал для кращого розуміння ставлення суспільства до біженців, а також як „інформація для роздумів“ для представників влади, яким ще потрібно знайти ефективні відповіді на проблеми, пов'язані з безперервним збільшенням навантаження на системи надання притулку», — зазначають експерти.
Якщо порівнювати окремі країни, то в період з 2016 по 2022 рік рівень готовності приймати біженців зріс у всіх країнах. У Великій Британії, наприклад, вона збільшилася на 11 процентних пунктів. Найвищі рейтинги схвалення станом на 2022 рік були відзначені в Іспанії та Італії, де про те, що вони готові приймати біженців у своїй країні, заявили відповідно 60% та 58% респондентів. Найнижчим виявився цей показник у Чехії (38%).
Що стосується Швейцарії, то вона виявилася приблизно в середині рейтингу (49%), що на 5% більше, ніж у 2016 році. «Той факт, що Швейцарія перебуває на такій позиції дивує, з огляду на те, що такі країни, як Італія та Іспанія, значно схильні до впливу міграційних криз через своє географічне положення, і вони все одно готові приймати біженців значно більшою мірою, ніж Швейцарія», — наголошує професор ETHZ Домінік Хангартнер в інтерв'ю швейцарському громадському радіо SRF.